Bubmari poraženi u Pitomači, u tvrdoj i neizvjesnoj utakmici

Nogometaši Varteksa poraženi su na gostovanju u Pitomači te se time praktički oprostili od trećeg mjesta na tablici.

Bila je to jedna borbena, tvrda i neizvjesna utakmice, kao i dvije dosadašnje ovih protivnika, a domaćin je na kraju bio spretniji i sretniji, dojma smo ne i bolji protivnik.

Varteks je sjajno otvorio utakmicu u Pitomači, želio se od starta nametnuti i pokazati da vrijedi više od četvrtog mjesta tablice, a stvorili su i dva zicera odmah na početku. Ipak, Kanceljak u 3. minuti ne pogađa, a potom u 8. minuti i Glavica ima odličnu šansu, ali mreže se na početku nisu tresle.

I onda, po dobrom starom običaju, kazna na drugoj strani. U svojoj prvoj ozbiljnijoj šansi, praktički prvom ozbiljnijem izlasku u polovicu Varteksa, domaći stižu do vodstva, u 19. minuti. Strijelac je bio Olorunfemi, koji je natrčao na jedan odbijanac Banfića.

Bumbari nakon primljenog pogotka kreću ponovno u svoju ofanzivu. Iz jedne sjajne akcije gdje kombiniraju Matova i Glavica, na kraju Jakupak centrira s lijeve strane, a Stojko pogađa za 1:1 u 27. minuti.

Igrao je Varteks i dalje vrlo solidno, ali remi je trajao vrlo kratko, nažalost. Svega par minuta kasnije jedno loše čišćenje u obrani Varteksa, lopta dolazi do gostujućeg igrača, uslijedilo je 'remplanje', i sudac pokazuje na bijelu točku. S nje je precizan Marko Matančić, iako su Bumbari imali mnogo primjedbi na dosuđeni penal.

Do kraja poluvremena dosta rastrgana igra, a i prilično nervozna, bilo je i nekih situacija u kojima je bilo i naguravanja i udaranja, no nisu sankcionirana.

U nastavku odmah na početku trostruka zamjena, izlaze Stojko, Havojić i Lukačić, a ulaze Mikičić, Renan i Kos.

Nastavak igre također donosi dominaciju Varteksa, veći dio je lopta u nogama gostujućih igrača, dok domaćin igra vrlo čvrsto, što im je obilježje cijele sezone, sprečava Bumbare da ugroze gol domaćina.

Utakmicu je pratilo petstotinjak gledatelja, od kojih i skupina Varteksovih navijača. I u nastavku Varteks ima nekoliko prigoda za postizanje pogodaka, no mreže se ipak nisu tresle. Gosti prijete kontrama, ali na kraju je sve završilo rezultatom iz prvog poluvremena.

- S kim god smo igrali, Varteks je bio najbolja ekipa u sve tri utakmice protiv nas. Ovo je naša velika pobjeda, Varteksa je odlična ekipa. Bila je vrlo borbena utakmice, eto mi smo danas možda malo više zaslužili pobjedu, a Varteksu želim puno sreće – istaknuo je Ivan Presečan, trener Pitomače.

Pitomača se sad odmaknula na sedam bodova prednosti, tri kola prije kraja, tako da je 'utrka' za treće mjesto praktički završena.

- Čestitam domaćinu na pobjedi, mi se okrećemo finalu kupa, utakmici u srijedu, imamo jako malo vremena za pripremu. Nemam što više komentirati ovu utakmicu, čestitam domaćinu i to je to – istaknuo je Marko Trojak, pomoćni trener Varteksa.

U sljedećem kolu Varteks dočekuje Podravinu, a prije toga prva od dvije najvažnije utakmice sezone, finala kupa, u srijedu gostovanje kod Bednje u Beletincu.

Pitomača – Varteks 2:1 (2:1)

Glavni sudac: Dino Sabljić (Bjelovar), pomoćni suci: Ivan Huđ (Koprivnica), Ines Balint Molvarec (Kalinovac).

Strijelci: 1:0 (19), 1:1 Stojko (27), 2:1 Matančić (30-11m)

Pitomača - Zdelar, Kajzogaj (od 46. Babić), Jantol, Pavlićević, Kosanović, Jakupec (od 46. Kožarić), Matančić (od 67. Šantek), Kvrgnjaš, Begović (od 74. Erdelji), Tominac, Olorunfemi. Trener: Ivan Presečan.

Varteks – Banfić, Stojko (od 46. Mikičić), Vlah, Lukačić (od 46. Kos), Jakupak, Matova, Kukec, Dolovski, Havojić (od 46. Renan), Glavica, Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.