PIONIRKE Mlade 'Bumbarice' svladale u derbiju kola Sutlu Laduč i zasjele na prvo mjesto tablice

Pionirke Varteksa su u derbija kola slavile golom s bijele točke, par minuta prije kraja.

Pionirke Varteks Laduc

Paralelno s muškim selekcijama, u NK Varteksu već neko vrijeme treniraju i djevojčice. Pionirsku ekipu vodi Marko Trojak, a jučer je igrala i derbi, u kojem je na Hrašćici, Varteks ugostio Sutlu Laduč.

Obje ekipe bile su neporažene do ovog kola. No, nakon subote na vrhu su samo pionirke Varteksa, koje su pobijedile u derbiju, s minimalnih 1:0, golom Leone Vincek u 57. minuti. Gol je pao na samom kraju susreta, jer pionirke igraju 2x30 minuta, a Leona je bila precizna s bijele točke za pobjedu i veliko slavlje.

Utakmica se igrala na Hrašćici, pod reflektorima, uz poveći broj domaćih i gostujućih navijača, a bio je to pravi derbi. Djevojčice i jedne i druge ekipa pokazale su zašto su na vrhu tablice, a na kraju su pionirke Varteksa bile za nijansu bolje.

Ovom pobjedom preuzele su i prvo mjesto na tablici, s pet pobjeda iz pet utakmica, dok Sutla Laduč zaostaje tri boda.

Do kraja jesenskog dijela pionirke Varteksa igraju još dvije utakmice, kod kuće protiv Sigeta te na gostovanju kod Koprivnice.