Pioniri teže od očekivanog do pobjede

U 19. kolu 2. ŽNL Istok pioniri NK Varteks pobjedili su NK Mladost iz Varaždinskih toplica rezultatom 4:2. Utakmicu je obilježio četverostruki strijelac za NK Varteks, David Lončina. Strijelci za goste bili su Adam Ban i Matija Španić.

Gosti su na utakmicu stigli sa osam igrača. Iako se očekivala laka pobjeda domaćina do nje su stigli tek nakon golova u drugom poluvremenu.

1112 varteks 440

Prvu priliku na utakmici imao je Varteks nakon što se Ivan Ceglec našao u izglednoj prilici, ali mu lopta bježi u ključnom trenutku. U sljedećem napadu David Lončina izlazi sam pred gostujućeg golmana ali ovaj brani i izbacuje loptu u korner. Prvu šansu za goste bilježimo u 13. minuti kada Kristijan Janušić puca pored gola. Desetak minuta kasnije David Lončina solo akcijom izlazi pred golmana koji uz pomoć obrane raščišćava situaciju. Gosti uzvraćaju šansom ali Jurica Mihalić puca pored gola. Domaćini nastavljaju s napadima uz dva udarca koja gostujući golman bez problema svladava. Poluvrijeme je završilo šansom gostiju ali Filip Belani odlično brani.

Drugo poluvrijeme otvoreno je gredom nakon udarca Davida Lončine. Već u sljedećem napadu domaćini su poveli. Strijelac za 1:0 bio je David Lončina . U 52. minuti Ivan Ceglec izbija sam pred golama, prebacuje ga ali neko iz gostujuće obrane izbacuje loptu s gol linije. U jeku domaćih napada gosti izjednačuju. Adam Ban solo akcijom izlazi pred golmana i bez problema postiže pogodak za 1:1. Nekoliko trenutaka kasnije Varteks ponovo vodi. Marko Komes ubacuje loptu iz kornera, a David Lončina je najviši u skoku. Varteks vodi 2:1. Tek što su domaćini poveli, gosti ponovo poravnavaju rezultat. Matija Španić prima dugu loptu nakon greške domaće obrane i postiže gol za 2:2. U zadnjim trenucima susreta Varteks postiže još dva pogotka. Prvi iz slobodnog udarca i drugi iz pravedno dosuđenog jedanaesterca. Oba su djelo Davida Lončine.

U sljedećem kolu pioniri Varteksa gostuju kod posljednjeplasirane momčadi NK Obreša.