Kadeti zasluženo u finalu Kupa!

Kadeti NK Varteks odličnom su igrom u gostima pobijedili ludbrešku Podravinu i rezultatom 2:1 plasirali se u finale Kupa ŽNS. Oba pogotka za Varteks postigao je kapetan Karlo Perčinlić, dok je za domaćine zabio Dario Orehovec.

0522 kadeti polufinale 440

Po lijepom vremenu i vrlo dobrom terenu danas su kadeti Podravine i Varteksa odigrali jednu borbenu i vrlo zanimljivu utakmicu, u kojoj je Varteks zahvaljujući odlično posloženoj igri i velikoj borbenosti svih igrača zasluženo pobijedio i plasirao se u finale Kupa.
Počelo je obostrano oprezno s obzirom na veliki ulog utakmice, ali domaćin ipak dolazi do vodstva već u 10. minuti. Strijelac glavom nakon slobodnog udarca bio je Dario Orehovec. Nakon toga Varteks kreće ozbiljnije prema golu Podravine, ali bez konkretne završnice. Prva prava prilika koja je završila i golom zbila se u 22. minuti kada je Nikola Božinić dugom loptom lijepo uposlio Matiju Kuhara koji još ljepšim lobom vara domaćeg vratara Kolaka, ali sudac poništava gol zbog zaleđa. Uslijedilo je razdoblje u kojem su se prilike redale gotovo svakih minutu-dvije. Prvo su gosti opasno zaprijetili udarcem sa 16 metara, ali vratar Varteksa Andrija Pozder sigurno brani. Slijedi ubačaj iz kornera Božinića, ali gotovo čistu situaciju na drugoj stativi ne koristi Elvis Rog. Odmah potom lijevu stranu probio je Antonio Peroli, ubacio za Kuhara, čiji udarac iz prve odlazi preko gola. Domaći nemaju ni trunke vremena za odmor, a već slijedi nova opasnost. U 30. minuti ponovo jedna duga lopta, koju odlično koristi Kuhar, ali vratar Kolak brani skoro siguran gol. Cijela ta opsada urodila je plodom u 39. minuti. Opet je lijevom stranom prošao Peroli, ubacio pred gol, gdje se odlično ubacio Varteksov kapetan Karlo Perčinlić i Varteks zasluženo dolazi do izjednačenja.

0522 kadeti polufinale 440 2

U nastavak bolje kreću domaćini, pa tako u 43. minuti imamo veliku gužvu pred golom Varteksa u kojoj su udarci Podravine nekoliko puta blokirani, a na kraju se odličnom obranom spašavanju gola pridružio i Pozder. Najviše su domaćini prijetili iz prekida, a jedan takav umalo je završio pogotkom u 50. minuti, ali centimetri su ipak spasili Varteks. U 55. minuti Podravina ima i opasnu polukontru, ali na golu Varteksa je odlični Andrija Pozder - Dida. Nakon tih prilika domaćih kreće Varteksovih uraganskih 10 minuta. Počelo je opasnim slobodnim udarcem Božinića, koji vratar domaćih odbija u korner. Iz tog kornera odličnim udarcem prijeti Rog, ali domaći skidaju gotovo sa gol linije. Slijedi novi korner nakon kojeg je topovski opalio Peroli, ali lopta je prohujala uz desnu stativu. Nekoliko napada kasnije novi korner, nakon kojeg su ponovo u akciji Rog i Peroli, ali oba udarca bivaju im blokirana. I onda u 70. minuti erupcija oduševljenja u Varteksovom taboru. Izveo je Varteks jednu brzu polukontru u kojoj lopta dolazi na lijevu stranu do Kuhara. Slijedi lijep ubačaj i još ljepši skok Perčinlića i Varteks ima 2:1. Odmah potom zaprijetili su domaći, ali jak udarac sa preko 20 metara, odličnom paradom brani Pozder. Krenuli su nakon tog gola domaći po sve ili ništa, ali svi napadi bili su razbijeni ili već u veznom redu ili u zadnjoj liniji. Fanatičnom borbenošću mladi su bumbari kontrolirano utakmicu doveli do kraja i veliko slavlje moglo je početi.

0522 kadeti polufinale 440 3

Velike čestitke Varteksovoj mladosti i njihovom treneru Nikoli Zimiću na velikom rezultatu i puno sreće u finalu u kojem će snage odmjeriti sa kadetima NK Varaždin koji se natječu u 1. HNL za kadete.