Poraz kadeta u finalu Kupa

Bilo je ljudski i sportski nadati se iznenađenju, međutim to se ipak nije dogodilo. Kadeti NK Varaždin uvjerljivo su svladali kadete Varteksa u finalu Kupa ŽNS. Konačni rezultat bio je 7:0, a strijelci su bili Magdić dva puta, a po jednom Tuđan, N. Prahić, Poljanec, Mesarić i Rebernik.

0615 kadeti kup finale 440

Kadeti NK Varteks sastavljeni od tri godišta susreli su se danas na stadionu Varteksa sa kadetima NK Varaždin, sudionika 1. HNL za kadete.
Varaždin je poveo već u 11. minuti kada je nakon kombinacije u kaznenom prostoru Varteksa zabio Patrik Tuđan. Nastavio je Varaždin sa prijetnjama prema golu Varteksa, ali se u nekoliko navrata odlično iskazao Varteksov vratar Andrija Pozder. No, prava crna rupa dogodila se između 24. i 31. minute kada igrači Varaždina dolaze do uvjerljive prednosti. Na 2:0 povisuje Nikola Prahić nakon kornera u 24. minuti. Samo pet minuta kasnije treći gol na utakmici zabija David Magdić udarcem sa bijele točke. Na visokih 4:0 povisio je svojim drugim pogotkom Magdić u 31. minuti nakon ubačaja sa lijeve strane.

0615 kadeti kup finale 440 2

Odmah početkom nastavka Varaždin stiže do petog gola. Strijelac je bio Nikola Poljanec točnim udarcem sa 15-ak metara. Prvi pravi udarac prema golu Varaždina Varteks je imao tek u 6. minuti nastavka kada glavom nakon kornera prijeti Matija Kuhar. Ipak, inicijativa Varaždina se nastavila i tijekom nastavka, a na 6:0 povisio je kapetan Varaždina Leonard Mesarić u 68. minuti glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Imali su igrači Varaždina nakon toga još prigoda, ali sjajnim obranama iskazao se Fabijan Hrnčić koji je u drugom poluvremenu zamijenio Pozdera na golu Varteksa. Konačnih 7:0 postavljeno je tri minute prije kraja, a strijelac nakon ubačaja s desne strane bio je Mihael Rebernik.

Svima koji prate nogomet bila je jasna razlika u kvaliteti između kadeta Varteksa i prvoligaša Varaždina. Bez obzira na to, finale županijskog Kupa možemo smatrati fantastičnim rezultatom i velikim motivom za dalje.