Kadeti i juniori započeli natjecanje u 2. HNL Sjever

Kadeti i juniori NK Varteks započeli su jučer sa natjecanjem u 2. HNL Sjever, ugostivši ponajbolju momčad lige NK Bjelovar. Kadeti su odličnom igrom pobijedili 2:0, dok juniori nažalost nisu do kraja mogli parirati prošlosezonskim prvacima, te su poraženi 4:1.

Svoj prvi nastup u saveznom rangu natjecanja kadeti i juniori završili su rezultatski sa polovičnim uspjehom.
Kadeti su od samog početka preuzeli inicijativu protiv Bjelovarčana, te im čvrstom igrom u sredini i konstantnim prijetnjama u napadu nisu dozvolili da se ozbiljnije razmašu. Štoviše, više prilika imao je Varteks. Već u 5. minuti jako sa ruba kaznenog prostora puca Antonio Peroli, ali lopta je prohujala tik uz stativu. Gosti su dva navrata zaprijetili glavom, ali vratar Varteksa Andrija Pozder nije imao većih problema. U 22. minuti sam je po lijevoj strani krenuo Matija Kuhar, ali vratar Bjelovara Matej Abrozić je siguran. Do kraja poluvremena još su prilike imali Matija Cvetko i kapetan Luka Matvij.

0825 varteks bjelovar 440

U nastavku nastavljena je dominacija Varteksa, a odlična igra okrunjena je u 55. minuti. Lijepo se svog čuvara oslobodio Matija Kuhar i preciznim udarcem zabio za 1:0. Rijetke su bile prilike gostiju, pa tako bilježimo samo jednu gužvu u Varteksovom kaznenom prostoru, ali koju su Bjelovarčani loše završili. Na 2:0 Varteks je povisio u 70. minuti. Ovaj puta Kuhar je u ulozi asistenta, a strijelac je Janko Martinez. Pred sam kraj lako je mogao pasti i treći gol. Peroli je povukao jednu kontru te snažnim udarcem uzdrmao prečku. Lopta se odbila do Kuhara, koji je vraća natrag do Perolija koji ovaj puta pogađa stativu.
Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Varteksovih kadeta i prva tri boda u saveznom rangu.

Juniori su također odlično krenuli u utakmicu protiv favoriziranog protivnika, te su poveli već u 5. minuti, nakon prekršaja nad Patrikom Šestakom u kaznenom prostoru. Siguran strijelac za 1:0 bio je kapetan Karlo Perčinlić. Nakon toga gosti polako preuzimaju inicijativu i u 23. minuti dolaze do izjednačenja. Nakon kornera glavom je precizan Mario Marinković. Nakon gola bjelovar je sve opasniji i preuzima inicijativu, što dovodi i do novih prilika. Ipak rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao, što zbog nepreciznosti gostiju, što zbog dobrih obrana Varteksovog vratara Nikole Kranjčeca.

0825 varteks bjelovar 440 2

U drugom poluvremenu Varteks se i dalje odlično branio, pokušavajući sačuvati neriješeni rezultat. Ipak, gosti u 58. minuti prelaze u vodstvo, nakon velike greške Varteksove obrane. Strijelac za 1:2 bio je Ivan Pavlović. Šok nakon primljenog gola gosti su dobro iskoristili i u 61. minuti već je 1:3. Strijelac je bio Ivan Orlović. Imali su gosti još nekoliko jako dobrih prilika, ali nekoliko puta sjajno je svoja vrata sačuvao Kranjčec. Do konačnih 1:4 Bjelovar je došao u posljednjoj minuti. Nakon ubačaja s desne strane strijelac je bio Borna Obradović.

U slijedećem kolu, u nedjelju 01.09. obje momčadi Varteksa gostuju u Virovitici kod istoimenog domaćina.