Pobjeda juniora u zadnjoj domaćoj utakmici

U sklopu 21. kola II. ŽNL Istok, juniori NK Varteks došli su do nove pobjede. Svladana je NK Mladost iz Margečana 3:1, a golove za Varteks postigli su: Borna Plantak, Valentino Ratkajec i Filip Majkić.

index2

U utakmici u kojoj se moglo vidjeti dosta prilika sa obje strane, domaćini dolaze do pobjede golovima u zadnjih deset minuta utakmice i preskaču današnje protivnike na tablici. Već u 6. minuti napadač Varteksa Borna Plantak dolazi "oči u oči" sa vratarom Mladosti, ali ovaj odličnom obranom sprečava rano vodstvo Varteksa. Gosti uzvraćaju šansom koju Franjo Zagorec ne pretvara u zgoditak, lopta prolazi pored gola. U 19. minuti ponovo su u šansi domaćini. U lijepoj akciji u kojoj lopta preko Luke Pongračića i Patrika Težaka dolazi do Maria Habulana koji loše puca. U brzom kontranapadu gosti dolaze do udarca ali vratar Varteksa Fabijan Hrnčić bez poteškoća brani. Napadi domaćina se nastavljaju. U šansi je Borna Zebec ali gostujući vratar izbiju loptu u korner kojeg izvodi Luka Pongračić. Gostujući vratar izbija loptu ispred Daria Levanića. Pet minuta kasnije gosti dolaze u vodstvo od 0:1 preko Franje Vidačeka koji bez problema svladava domaćeg vratara. U 32. minuti isti igrač izvodi slobodan udarac ali Fabijan Hrnčić odličnom reakcijom izbacuje loptu u korner. Igrala se 39. Minuta kada Matej Detić prolazi po desnoj strani, dodaje loptu Valentinu Ratkajcu koji odličnom varkom loptu prosljeđuje do Borne Plantaka koji postiže prvijenac u dresu Varteksa za poravnanje rezultata na 1:1. Do kraja poluvremena Varteks ima još tri šanse za zgoditak. Patrik Težak upućuje dugu loptu sa sredine terena do Valentina Ratkajca koji ne uspjeva savladati istrčalog gostujućeg vratara. Precizan nije bio niti David Lončina iz izborenog slobodnog udarca. Lopta prolazi poviše gola. Prvo poluvrijeme zatvara udarcem Mario Habulan ali vratar gostiju s malim poteškoćama brani.

index3

Drugo pluvrijeme bolje otvaraju domaćini. Patrik Težak u solo akciji dolazi do udarca ali lopta prolazi pored gola. U sljedećem napadu Luka Pongračić šalje dugu loptu do Valentina Ratkajca ali mu lopta bježi u odlučujućem trenutku. Nakon desetak minuta rastrgane igre u šansu dolaze gosti ali Franjo Vidaček loše puca. Domaćini uzvraćaju preko Patrika Težaka ali bez učinka. U 69. minuti dogodila se sporna situacija kada Borna Plantak upućuje jednu parabolu prema golu gostiju. Lopta od prečke pada iza leđa vratara, domaćini signaliziraju da je lopta prošla gol liniju ali sudac odmahuje. U kontranapadu gosti traže kazneni udarac nakon pada gostujućeg napadača u domaćem šesnaestercu ali sudac samo odmahuje da se igra dalje. U sljedećim minutama gosti imaju nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka ali Fabijan Hrnčić uz pomoć obrane raščišćava opasne situacije. U posljednjih deset minuta susreta Varteks sa dva pogotka riješava utakmicu. Solo akcijom Valentino Ratkajec ulazi u domaći šesnaesterac i udarcem po zemlji šalje loptu u suprotni kut za vodstvo domaćina 2:1. Tri minute kasnije konačnih 3:1 postavlja prvijencom u dresu Varteksa Filip Majkić. Loptu upućenu fantastičnim udarcem s visine šesnaesterca u gornji suprotni kut vratar gostiju mogao je popratiti samo pogledom. Do kraja utakmice gosti bez uspjeha pokušavaju smanjiti rezultat.

Tako su juniori stigli do pobjede u posljednjoj utakmici na domaćem terenu ove sezone. U posljednjoj utakmici sezone sljedeće subote odlaze u goste NK Slobodi. Utakmica se igra u 17:30 sati na igralištu u Tužnom.