Remi juniora protiv Nedeljanca

U prvoj utakmici proljetnog dijela prvenstva juniori Varteksa odigrali su u sklopu 16. kola 1. ŽNL neodlučeno protiv vršanjaka iz Nedeljanca. Konačan rezultat bio je 0:0.

0308 juniori nedeljanec 440

U nastavak prvenstva u 1. ŽNL prvi su krenuli juniori sa utakmicama 16. kola, a Varteks je na svom terenu dočekao momčad Nedeljanca.
Bila je to dosta tvrda utakmica u kojoj je Varteks bio bliže pobjedi, ali na kraju su obje ekipe podijelile bodove.
Prvu ozbiljniju šansu vidjeli smo u 28. minuti kada je sa ruba šesnaesterca dobro pucao Matija Kuhar, ali lopta je prošla tik uz stativu. Desetak minuta kasnije odličnu loptu šalje Denis Pukšić za Antonia Perolija, koji također puca zamalo pored gola. Imao je Peroli još jednu šansu pred sam kraj poluvremena, nakon što ga je odlično dugom loptom uposlio David Lončina, ali i taj udarac odlazi pored gola.

0308 juniori nedeljanec 440 2

Drugo poluvrijeme dodnosi nastavak izjednačene igre, ali prilike su više na strani Varteksa. Krenulo je sa dobrim udarcem Kuhara nakon dodavanja Patrika Đunđeka. Potom je sjajno po desnoj strani prošao Luka Matvij, ali u završnici mu je ponestalo snage za kvalitetniji udarac. Veliku priliku za vodstvo imao je i Matija Cvetko, ali nakon što je zaobišao vratara ponestalo je koncentracije za završni udarac. Pokušao je potom udarcem izvana Đunđek, ali jak udarac također završava pored gola. A u posljednjim minutama ponovo je u dobroj prilici Cvetko, ali njegov lob vratara ponovo odlazi pored gola.

Na kraju sretniji sa remijem mogu biti gosti koji su također imali nekoliko poluprilika, ali ni jedna od njih nije bila ozbiljnija prijetnja Andriji Pozderu na golu Varteksa.
U slijedećem kolu juniori Varteksa gostovat će u Gojancu portiv tamošnje Plitvice.