Varteks osvojio juniorski županijski kup!

Juniori NK Varteks novi su osvajači juniorskog Kupa ŽNS Varaždin! U današnjem finalu odigranom na igralištu u Jalkovcu pobijedili su ekipu Orača iz Petrijanca boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što je regularni dio završio 1:1.

U vrlo teškoj utakmici u kojoj su većim dijelom bili bolji protivnik, ali isto tako i većim dijelom gubili, juniori NK Varteks lavovskom su borbom i boljim izvođenjem jedanaesteraca osvojili juniorski Kup ŽNS Varaždin za ovu sezonu.

0604 finale kupa 440

Gosti iz Petrijanca pokazali su se kao vrlo čvrsta ekipa, koja je velikim dijelom utakmice odoljevala svim napadima Varteksa. No moglo se puno toga odvijati i drugačije da na samom početku utakmice pomoćni sudac nije poništio gol Frana Mišaka, zbog navodnog zaleđa. Da jedna nesreća ne dolazi sama, uvjerili smo se u 21. minuti kada Orač dolazi u vodstvo. Nakon kornera glavom je loptu u vlastitu mrežu skrenuo Marko Bogović. Nije se dugo moralo čekati na odgovor Varteksa, pa tako u 28. minuti sjajnim udarcem prečku pogađa Filip Martić. U 33. minuti opet velika prilika. Nakon što je primio dubinsku loptu, sam je prema vrataru gostiju krenuo Neven Puclin, ali je u zaobilaženju vratara napravio potez previše i lopta mu bježi u gol aut. Jedinu opasniju priliku gosti su imali u 42. minuti kada nakon ubačaja zdesna pogađaju stativu. I onda je došla 44. minuta, kada je u kaznenom prostoru Orača srušen Puclin, te sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Izvođenja kaznenog udarca prihvatio se Amir Mušović, ali njegov udarac brani vratar gostiju. Bila je to sjajna prilika da se Varteksovi juniori potpuno vrate u utakmicu, iako su igrom bili nadmoćnija ekipa na terenu.

0604 finale kupa 440 2

U nastavak je Varteks krenuo sa nekoliko izmjena, ali gosti iz Petrijanca se i dalje odlično brane, a u redove Varteksa počela se polako uvlačiti nervoza. Ipak, prilike su i dalje na strani Varteksa. Prvo je udarcem izvana u 59. minuti zaprijetio Patrik Đunđek, da bi u 68. minuti odlično iz slobodnog udarca sa 25 metara tukao Puclin, ali lopta prolazi tik uz desnu stativu gostujućeg gola. Potom slijedi ludih pet minuta između 70. i 75. minute. Prvo je odlično glavom nakon kornera tukao Bogović, a u 74. minuti nakon Puclinovog ubačaja slijeva, nakon Martića prečku pogađa i Đunđek. Ali već u slijedećem napadu Varteks dolazi do apsolutno zasluženog izjednačenja. Nakon ubačaja zdesna, na prvoj stativi našao se Karlo Perčinlić, koji spretnim udarcem vara gostujućeg vratara za 1:1 i izaziva erupciju oduševljenja Varteksovih navijača. Krenuo je Varteks tada po pobjedu, kako bi se izbjegla lutrija jedanaesteraca, ali nakon 90 minuta rezultat je ostao 1:1.

0604 finale kupa 440 3

Uslijedilo je izvođenje jedanaesteraca u kojem su obje ekipe bile točne sve do zadnje serije. Za Varteks su redom zabijali Marko Bogović, Matija Cvetko, Neven Puclin i kapetan Nikola Božinić. I onda u petoj seriji Fabijan Hrnčić na golu Varteksa brani udarac gostiju, tako da je Varteks u posljednjoj seriji imao "meč loptu". Odgovornost je pala na Davida Lončinu, koji neobranjivo zabija za konačnih 6:5 i slavlje je moglo početi.

0604 finale kupa 440 4

Za kraj možemo samo ponoviti: NK VARTEKS - OSVAJAČI JUNIORSKOG KUPA ŽNS VARAŽDIN!!!