FINALE KUPA Bumbari slavili 2:1 u Beletincu, uzvrat 5. lipnja na Slobodi!

Bednja je bolje otvorila susret, ali sjajnim drugim poluvremenom, Varteks stiže do prednosti.

U odličnom ambijentu Bednja i Varteks odigrali su vrlo uzbudljivu prvu utakmicu, a na kraju su Bumbari, bodreni od svojih White Stonesa, stigli do vrijedne pobjede za uzvrat, 5. lipnja na Slobodi.

Od prve minute gledamo vrlo žustru utakmicu, a domaćin kreće vrlo angažirano. Kup je i jednima i drugima najvažnije natjecanje, nakon što su obje ekipe na sigurnom 4. mjestu ligaškog natjecanja.

Domaćin je vrlo rano stigao u prednost. Agilni Mateus i Kulji radili su puno problema u prvom poluvremenu. Iz jedne odlične akcije, nakon dodavana Hojskoj, 'poentirao' je Vinko Horvatić, krasnim i preciznim udarcem pod gredu za veliko slavlje domaćina.

U prvom poluvremenu nije se mnogo vidjelo od Varteksa, a Bednja je blizu pogotka bila još jednom, ali Dino Pomper pogađa gredu. Bumbari su imali terensku dominaciju no bez pravih šansi, obrana Bednje i vratar Medved djelovali su prilično sigurno tako da se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

Ipak, nakon odmora je iz svlačionice izašao sasvim drugačiji Varteks, i već nakon par minuta, Dolovski biva rušen, a sudac Jelić pokazuje na bijelu točku.

Prvi 'topnik' Bumbara Dejan Glavica stavlja loptu na bijelu točku, i postiže gol za izjednačenje, njegov 11 u kup natjecanju.

Kup Bednja Varteks4

Kako je utakmica išla kraju, igrači Bednje su imali sve više problema s kondicijom, a Varteks sve više dominirao i stvarao šanse. Nedostajalo je mirnoće u završnicama akcija, ali ipak predkraj utakmice stižu Bumbari i do zaslužene pobjede.

Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Brazilac Renan, u 87. minuti, iz jedne od brojnih akcija Varteksa na kraju utakmice.

Kup Bednja Varteks3

Do kraja utakmice vidjeli smo i crveni karton za Kuljija, a nakon utakmice Varteksovci su pobjedu proslavili sa svojim navijačima.

Kup Bednja Varteks

- Fantastična utakmica i atmosfera, odlično vrijeme. Odlično smo odigrali prvo poluvrijeme, zabili smo gol, imali i gredu, i mislim da smo bili pametniji i bolji u prvom poluvremenu. Limitirali smo Varteks da praktički nisu napravili šansu u tom dijelu igre. Šteta za drugo poluvrijeme, dobili smo rano taj gol, koji je usmjerio utakmicu. Varteksova bolja pripremljenost je došla do izražaja, ipak su oni rang više, i to se vidjelo. Ali ne predajemo se, sve je otvoreno, dat ćemo sve od sebe da pokušamo zabiti dva gola – istaknuo je Andrija Balajić, trener Bednje.

Slično viđenje utakmice imao je i trener Varteksa.

- Moram pohvaliti domaćina, oni su igrali u nedjelju, a mi smo imali dan više odmora, što se u ovakvoj utakmici vidi. Bila je baš prava kup utakmica, u kojoj se igra do kraja. Čestitam i jednima i drugima, bila je baš neizvjesna utakmica za gledatelje. Ostaje nam još 90 minuta, ja se nadam da ćemo ponoviti ovakvu tekmu – istaknuo je Zoran Vukelić.

Uzvratna utakmica će se igrati 5. lipnja, na stadionu Slobode, a Varteks svoje ligaško natjecanje nastavlja u subotu, domaćom utakmicom s Podravinom. Bednja će za vikend, na gostovanje u Nedeljenec.

Bednja – Varteks 1:2 (1:0)

Beletinec, gledatelja: 600. Igralište 'Pod mostom'. Glavni sudac: Nikola Jelić (Varaždin), pomoćni suci: Marko Stolnik (Varaždin) i Jurica Šprem (Petrijanec).

Strijelci: 1:0 Horvatić (8), 1:1 Glavica (49-11m), 1:2 Renan (87).

Bednja – Medved, Mašić, Bosilj, Ptiček, Puškadija (od 74. Kareem Tarik), Angelovski (od 61. Vesenjak), Pomper, Hojski, Mateus, Horvatić, Kulji. Trener: Andrija Balajić.

Varteks – Banfić, Dolovski, Vlah, Kos, Jakupak, Mikičić (od 46. Havojić), Matova, Kukec, Renan, Glavica, Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.