Iako je dvaput gubio i imao igrača manje, Varteks se dvaput vraćao na gostovanju kod Grobničana te je vrlo uzbudljiva utakmica završila rezultatom 2:2.
Uz mnogo problema u igračkom kadru, ponajviše u obrani, gdje je, u odnosu na početak proljeća, Besek ostao bez sva tri stopera, Varteks je ušao u utakmicu 19. kola protiv Grobničana. Uz Ptičeka, s kojim je dogovoren razlaz, u Bjelovaru se ozlijedio Lesjak, a Matova je dobio četvrti žuti karton. Kako Fotak i Blažević iza sebe imaju tek nekoliko treninga, od prve su minute stoperski par činili Kukec i Lukman.
Bila je to već treća od četiri u nizu gostujuće utakmice, Varteksa, a ovaj susret igrao se u gostima, jer je Grobničan u prvom dijelu jeseni zamijenio domaćinstvo. Varteksu je stigla nakon tri uzastopna poraza.
U vrlo ranoj fazi utakmice domaćin stiže do vodstva — scenarij već viđen ove sezone na utakmicama „Bumbara“. Nakon proboja po desnoj strani domaćina i ubačaja u sredinu, Doroshenko odlično brani udarac glavom, no lopta, usred igrača Varteksa, dolazi do Kovačevića koji pogađa za 1:0 u 9. minuti.
U tim trenucima na stadion u Mavrincima stiže i veća skupina White Stonesa, koji su doputovali s nekoliko autobusa, u sklopu proslave svojeg 36. rođendana.
Samo minutu kasnije novi šok za „Bumbare“ — ostaju s igračem manje na terenu. Matija Kanceljak kod jednog auta za domaćina preoštro nasrće na igrača Grobničana. Sudac nije dvojio ni sekunde — izravan crveni karton.
Opasno je živio Varteks u tim trenucima, no Doroshenko sjajno brani zicer domaćih. Nekoliko minuta kasnije gledamo i pokušaj Pfeifera s pola terena, koji je pokušao prebaciti istrčalog vratara „Bumbara“. Vratar Varteksa potvrđuje svoju klasu i u 23. minuti, kada „panterski“ brani pokušaj glavom Kovačevića. Domaći su imali još nekoliko prilika, ali Doroshenko je bio nesavladiv. Pred kraj poluvremena ponovno briljira — Golić bježi obrani Varteksa, no mladi Ukrajinac još jednom brani i svojoj ekipi ostavlja kakvu-takvu šansu za nastavak.
Vrijedi spomenuti da smo vidjeli i dosta agresivniji Varteks. Unatoč igraču manje, pokušavali su posjedom nešto iskreirati, ali bez većih prigoda.
U nastavku susreta Doroshenko ponovno brani pokušaj Golića, ovaj put prizemni udarac. Trud „Bumbara“ dolazi na naplatu nekoliko minuta kasnije — u brzoj kontri igrača Dražena Beseka Kukec pronalazi Cruza, koji ulazi u kazneni prostor i biva srušen. S bijele točke precizan je Dino Kovačec za 1:1.
Ipak, novi hladan tuš za Varteks uslijedio je ubrzo. Grobničan ponovno probija po desnoj strani, ubačaj u sredinu, a tamo je Marijan Fotak, koji je ušao na poluvremenu, u pokušaju da izbije loptu — posprema je u vlastitu mrežu za 2:1.
No, nošeni White Stonesima, koji su stvorili atmosferu kao da je Varteks domaćin, „Bumbari“ se nisu predavali. Trud im se isplatio u 66. minuti, kada Lukman ubacuje s lijeve strane, obrana Grobničana kratko izbija loptu, ona dolazi do Kukeca unutar kaznenog prostora, čiji udarac netko skreće i lopta završava u mreži — 2:2.

Do kraja susreta domaćin je, očekivano, imao više posjeda i pokušavao ponovno povesti, no igrači Varteksa znalački su se branili. Po prvi put ovog proljeća debitirali su Fotak i Blažević, čiji povratak može biti ohrabrenje uoči nadolazećih utakmica.
Rezultat se više nije mijenjao — Varteks je stigao do prvog proljetnog boda, prekinuvši niz od tri uzastopna poraza.
– U teškom smo periodu, važno je bilo prekinuti taj negativan niz. Taj bod možda nije velik u rezultatskom smislu, ali je ohrabrenje. S druge strane, igrali smo 77 minuta s igračem manje i dvaput stizali rezultat. Imali smo puno problema koje smo morali rješavati, ali treba čestitati dečkima — ovako se treba boriti u svakoj utakmici. Isto tako, velike čestitke i White Stonesima, koji su napravili sjajnu atmosferu i nisu nam dali da odustanemo. To je naš put, na njemu moramo ustrajati. Želimo igrati u ovom rangu, a za to treba davati i više nego trenutno. Vjerujem da ćemo se znati ekipirati i na kraju polučiti rezultat koji želimo – istaknuo je nakon utakmice Dražen Besek, trener Varteksa.
Nakon ovog boda Varteks se nalazi na desetom mjestu tablice, a u sljedećem kolu slijedi novo gostovanje — kod Dugog Sela, još jedne momčadi iz donjeg dijela poretka.
Grobničan – Varteks 2:2 (1:0)
Stadion u Mavrincima, Čavle. Gledatelja: 400. Glavi sudac: Matteo Bednjanec (S. Brod), Pomoćni suci: Danijel Tonković (Otočac), Miro Ivanović (Osijek)
Strijeli: 1:0 Kovačević (9), 1:1 Kovačec (50-11m), 2:1 Fotak (56-ag), 2;2 Kukec (66).
Grobničan – Legac, Pfeifer (od 78. Mrvčić), Kovačević, Pilčić (od 71. Momčilovski), Stašić (od 23. Delibegović), Vinarš, Paškvan (od 78. Bosančić), Ciglar, 21 Batarelo, 25 Kosić, 26 Srzentić. Trener: Marko Čop.
Varteks – Doroshenko, Korpar, Kukec, Lukman, Jakupak (od 54. Blažević), Kovačec, Škrlec (od 46. Cruz), Glavica (od 70. Pavlak), Rodek (od 46. Fotak), Prodanović (od 65. Skupnjak), Kanceljak. Trener: Dražen Besek.



