Prekinut pobjednički niz pionira

28
Svibanj
2012

Nakon tri pobjede zaredom pioniri Varteksa poraženi su na domaćem terenu od pionira Mladosti iz Margečana rezultatom 0:2. Strijelci za goste bili su Josip Brlenić i Krunoslav Hruškar.

U utakmici 21. kola pionirske II. ŽNL Istok odigranoj na domaćem terenu u Jalkovcu pioniri Varteksa nadali su se nastavku pozitivnog niza, ali nažalost nisu uspjeli. Uspješniji su bili gosti sa po jednim pogotkom u svakom poluvremenu. U prvom poluvremenu šanse su se nizale sa obje strane. Već u 2. minuti u šansi za pogodak se našao David Lončina ali lopta prolazi pored gola. Uzvraćaju gosti sa dva udarca koje Mario Hrg bez problema zaustavlja. U 15. minuti Marko Komes izvađa korner sa lijeve strane. Najviši u skoku je Petar Belani ali njegov udarac odlazi preko gola. Pet minuta kasnije gosti dolaze u vodstvo od 0:1 nakon što je Josip Brlenić iskoristio ubačaj pred gol Varteksa i prizemnim udarcem svladao domaćeg vratara. Domaćini pokušavaju što prije doći do izjednačenja ali Damian Kukec, David Lončina i Denis Dežmarić ne iskorištavaju dobre prilike za pogodak. Pred kraj poluvremena gosti su u šansi za povećanje vodstva ali domaća obrana raščišćava opasne situacije.

Nakon prvog poluvremena koje je proteklo uz puno trke i udaraca, drugo poluvrijeme obilježila je rastrgana igra sa obje strane. Domaćini su pokušavali sa udarcima iz svih pozicija ali lopte koje su išle u okvir gola odličnim je reakcijama zaustavljao gostujući vratar. Gosti su pokušavali povećati prednost da što mirnije utakmicu privedu kraju. To im je i uspjelo dvije minute prije kraja kada u jednom kontranapadu Krunoslav Hruškar postiže pogodak za konačnih 0:2.

U posljednjoj ovosezonskoj utakmici pioniri Varteksa gostuju u Tužnom kod NK Slobode. Utakmica se igra sljedeću nedjelju u 16:00.