Nova pobjeda juniora

14
Travanj
2012

Nakon poraza od vodećeg Čeva u prošlom kolu juniori Varteksa vratili su se na pobjedničke staze. Na domaćem terenu u Jalkovcu pobijedili su momčad Budućnosti iz Vidovca sa 2:0, a strijelci su bili: Valentino Ratkajec i Borna Plantak.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su danas juniori NK Varteks. Većinu utakmice imali su kontrolu igre u svojim nogama i na kraju zasluženo slavili, te su na najbolji način uzvratili gostima iz Vidovca za neugodan poraz od 5:2 iz jesenskog dijela sezone.

0414-juniori-vidovec-440

Od samog početka Varteks se nametnuo koliko igrom toliko i posjedom lopte, pa su gosti u prvih dvadesetak minuta rijetko prelazili u fazu napada. Takav pristup brzo se isplatio momčadi Varteksa, pa već u 18. minuti prelaze u vodstvo. Golu je prethodila dobra akcija Ratkajeca, koji je oduzeo loptu gostima na njihovoj polovici, uputio vrlo dobar udarac koji završava kornerom za Varteks. Nakon kornera najviši u skoku je Valentino Ratkajec i Varteks vodi 1:0. Nakon gola nastavljaju se napadi prema golu Budućnosti, koji donose i nove prilike. Prvo je Mario Habulan uputio vrlo dobru parabolu koja završava na gornjem vanjskom dijelu mreže, a nedugo zatim ponovo je Ratkajec u prilici, čiji je udarac lijevo iskosa zamalo neprecizan. Drugi dio prvog poluvremena donio je malo mirniju igru, a i gosti polako dolaze do daha, međutim bez nekih konkretnih prilika.

0414-juniori-vidovec-2-440

Drugo poluvrijeme bolje su počeli gosti iz Vidovca, pa tako bilježimo i prve njihove prilike. Najbliže pogotku bili su u 61. minuti kada nakon centaršuta lopta ispada iz ruku vratara Hrnčića, no gosti se ne snalaze najbolje u toj situaciji, a obrana Varteksa uspijeva izbaciti loptu. U 68. minuti Varteks odlazi na 2:0. Nedugo nakon što je ušao u igru, odlično je na dubinsku loptu reagirao Borna Plantak i udarcem desno iskosa povećao Varteksovo vodstvo. Nakon drugog gola prepustio je Varteks laganu inicijativu Budućnosti, pa tako gosti imaju još nekoliko poluprilika, ali ništa konkretno. Mogao je rezultat biti i veći u korist Varteksa, ali stativa je spasila goste u 83. minuti kada je na ubačaj Maria Habulana odlično glavom reagirao Karlo Perčinlić i samo su milimetri dijelili Varteks od novog gola.

Slijedeću utakmicu juniori će odigrati slijedeće subote 21.04. u gostima kod NK Beretinec.