Juniori poraženi od vodećih

08
Travanj
2012

U utakmici 14. kola 2. ŽNL Istok juniori NK Varteks gostovali su kod NK Čevo, trenutno prvoplasirane momčadi lige bez ijednog poraza, gdje su poraženi sa visokih 5:0.

Nakon niza uzbuđenja u tjednu za nama (kadetski i juniorski Kup) uslijedio je nastavak prvenstva za juniore. Znalo se da će gostovanje kod NK Čevo biti jedno od najtežih, ali bez obzira na visok poraz Varteks je u "šarenom" sastavu odigrao svoj maksimum. Nedostajalo je juniorima nekoliko standardnih igrača, dok su neki od prisutnih igrali četvrtu utakmicu u pet dana, pa je umor bio evidentan.

0407-juniori-cevo-440

Domaćini su se pokušali nametnuti odmah nakon prvog sučevog zvižduka, pa tako u prvih desetak minuta bilježimo dvije dobr prilike za Čevo. No u 12. minuti prijeti i Varteks preko Karla Perčinlića koji udarcem desno iskosa pogađa stativu. Nakon toga Varteks se oslobodio početnog pristiska domaćina, ali i dalje je Čevo momčad koja stvara prigode. Jedna od takvih prigoda dovela ih je u vodstvo u 22. minuti. Jedna dubinska lopta sa centra pronašla je put do domaćeg napadača koji se našao oči u oči sa Fabijanom Hrnčićem i mirno zabio za 1:0. Uslijedilo je razdoblje mirnije igre sa obje strane, a u 36. minuti imao je Varteks veliku priliku za izjednačenje. Sam je pred vratara domaćina izbio Patrik Šestak, ali iz dvoboja kao pobjednik izlazi vratar Čeva. Kako to obično biva u nogometu, ono što nije iskoristio Varteks iskoristili su domaćini i u 37. minuti poveli 2:0 nakon centaršuta na drugu stativu gdje nije bilo Varteksove obrane. S tim se rezultatom otišlo u svlačionice.

0407-juniori-cevo-2-440

U nastavak momčad Varteksa ušla je žustro sa čvrstom namjerom da se čim prije postigne pogodak koji bi dosta zakomplicirao stvari. No u jeku Varteksovih pokušaja domaćini su povećali vodstvo na 3:0. Izvela je momčad Čeva korner za koji je izgledalo da će završiti u rukama vratara Hrnčića, ali lopta koja se odbila od zemlje nažalost je završila u mreži. Raspala se prilično igra Varteksa nakon tog gola, a domaćini su više-manje ležerno mogli odigrati posljednjih pola sata. Bilo je tu još nekoliko prilika sa obje strane, ali i još dva gola u Varteksovoj mreži. Na 4:0 Čevo je povisilo u 70. minuti, a prekrasnim pogotkom u 84. minuti postavljen je i konačni rezultat 5:0.

0407-juniori-cevo-3-440

Bez obzira na ovaj poraz od trenutno najjače momčadi u ligi momčad Varteksa ovaj tjedan napravila je veliki uspjeh izborivši u tri dana polufinale županijskog kupa, a i danas je uz malo sreće u prvom poluvremenu rezultat možda mogao biti drugačiji.
Juniori se sada okreću slijedećoj prvenstvenoj utakmici koja se igra 14.04. kada će na igralištu u Jalkovcu gostovati momčad Budućnosti iz Vidovca.