Juniori prošli prvu prepreku u Kupu

03
Travanj
2012

Juniori NK Varteks uspješno su prošli prvu prepreku u Kupu ŽNS Varaždin, pobjedivši na domaćem terenu NK Trnje 2:1. Strijelci za Varteks bili su: Ivan Kostelac i Mario Habulan. Varteksovi juniori ovom su pobjedom izborili četvrtfinale Kupa!

Juniorska ekipa još jednom je pokazala veliko srce i u borbi sa jednom od vodećih ekipa juniorske 1. ŽNL izborila veliku pobjedu. U ovoj utakmici momčad Varteksa dobila je i pojačanja iz prve momčadi Kostelca, Lončara i Ratkajeca.

0403-juniori-trnje-440

Početak utakmice obilježili su napadi Varteksa preko, za gostujuću obranu nedostižnoga Ivana Kostelca. Tri prodora koji su završili neiskorištenim dodavanjima i udarcima pored gola nagovijestili su gostima neugodno iznenađenje koje se dogodilo u 18. minuti, kad je Kostelac na dodavanje Maria Habulana matirao gostujućeg golmana za 1:0. Nakon vodstva, domaći su malo posustali, a gosti pokušali poravnati. U dva navrata vrhunski je reagirao Varteksov vratar Fabijan Hrnčić. U 40. minuti gosti ipak izjednačuju iz dobro plasiranog slobodnog udarca, preko živog zida u desni Hrnčićev kut. Tim je rezultatom završilo prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme počelo je taktički s obje strane. U 56. minuti izlazi Varteksov strijelac Kostelac, ali to nije poremetilo Varteksovce u namjeri da utakmicu riješe prije kaznenih udaraca. To su dokazali u 81. minuti kada Varteks dolazi do novog vodstva i konačnog rezultata 2:1, nakon što je Valentino Ratkajec u kaznenom prostoru gostiju izmiješao nekoliko gostujućih igrača i dodao Mariu Habulanu, koji neobranjivo puca u desni kut gostujućeg vratara. Mogao se rezultat i povećati već minutu kasnije, ali je gostujući vratar bio priseban kod dobro izvedenog slobodnog udarca Luke Lončara
Do kraja utakmice gosti su imali jalovu nadmoć u sredini terena, ali bez izrazitih prilika za pogodak, čemu je bila kriva i sve veća nervoza zbog negativnog rezultata protiv ekipe iz nižeg ranga takmičenja. Varteksovci su istovremeno, čvrsto igrali u obrani i pokušavali u nekoliko navrata krenuti prema gostujućem golu, očekujući kraj utakmice.
Ovom pobjedom juniori Varteksa plasirali su se u četvrtfinale Kupa koje se igra već u četvrtak 05.03. i to ponovo na domaćem terenu.

Kombinirani kadetski sastav NK Varteks nažalost nije uspio proći pretkolo Kupa za kadete. U jednoj vrlo dobroj utakmici izgubili su od Dinama iz Babinca rezultatom 2:1. Konačan rezultat nažalost je postignut u posljednjim trenucima utakmice i to iz vrlo sumnjivo dosuđenog jedanaesterca nakon prekršaja koji je evidentno bio izvan kaznenog prostora. Bez obzira na to dečki su su odigrali hrabro i samo ih je malo sportske sreće dijelilo do plasmana u slijedeće kolo.