Varteksu bod s gostovanja kod Omladinca

13
Listopad
2018

Momčad Varteksa ove je subote gostovala u Novom Selu Rok, gdje su igrali susret 9. kola MŽNL Čakovec-Varaždin, a utakmica je završena bez pobjednika, pri miroljubivih 2:2.

Domaći tim je tijekom utakmice vodio u dva navrata, no čvrsti su Bumbari došli na gostovanje po bodove, što im je i uspjelo poći za rukom, unatoč rezultatskom deficitu.

Za veselje na dijelu tribine s domaćim navijačima pobrinuo se Jurinec u 17. minuti zabivši za 1:0 i prvo vodstvo domaćina na utakmici. Veselje nije dugo trajalo, jer u 23. minuti nakon udarca iz kuta za Varteks obrana Omladinca neobjašnjivo ostavlja Karića samog pred čuvarom mreže domaćih, a on lakoćom glavom zabija za izjednačenje. Bio mu je to osmi gol u dosadašnjih 9 kola prvenstva.

Pri istom rezultatu otišlo se na predah, a u nastavku još se jednom na otvaranju bolje snalaze domaći igrači, koji svoj trud nagrađuju novim vodstvom, a domaći navijači ga slave glasnim skandiranjem s tribina. Strijelac za 2:1 bio je Lukman u 62. minuti. Vodstvo domaćina ponovo nije bilo dugog trajanja, jer devet minuta kasnije mladi Vuković u redovima Bumbara zabija za novo izjednačenje, a pokazat će se, i konačni rezultat - 2:2.

Spomenimo kako je susret pratio veći broj domaćih i gostujućih navijača, uz glasnu pjesmu i podršku s tribina tijekom cijele utakmice, uz prekrasno nogometno ozračje.

Unatoč samo jednom osvojenom bodu na gostovanju, Varteks se i dalje nalazi na vrhu prvenstvene tablice, a novu priliku za povećanje prednosti nad ostalim momčadima imat će idućeg vikenda, kad na terenu u Sračincu igraju novi susret kod kuće.

Protivnici su im momčad Pušćina, a utakmica se igra u nedjelju, 21. listopada s početkom u 15 sati. Iz kluba pozivaju sve navijače i simpatizere kluba da dođu podržati Bumbare u još jednom lovu na ligaške bodove i korak bliže cilju - ulasku u viši ligaški rang.