Kombinirani Bumbari iznenadili domaćine iz Oriovca i odnijeli pobjedu

28
Travanj
2018

Nogometaši Varteksa vraćaju se s gostovanja u Oriovcu s nova tri boda na kontu! S 2:1 slavili su u gostima kod Oriolika u dvoboju 24. kola 3. HNL Istok, a pogotke za Bumbare zabijali su Zajimović i Modrić.

Rezultat je to kojem se gotovo nitko nije nadao, jer bilo je za očekivati kako Varteks u kombiniranom sastavu neće moći odolijevati napadima domaćina, a moglo je poći po zlu već u 14. minuti, najviši je u skoku nakon udarca iz kuta bio Matej Marušić iz redova domaćina, ali njegov udarac glavom uz malu pomoć suigrača brani Posavec.

No, Bumbari se nisu došli samo braniti, što je u 43. minuti dokazao Tony Zajimović, kada je doveo Bumbare u vodstvo za 1:0 i šok domaćih navijača, a pri istom rezultatu odlazi se i na poluvrijeme.

U 12. minuti nastavka utakmice, novi šok za domaćine - na 2:0 povisuje Luka Modrić i tako povećava agoniju igrača Oriolika, a do kraja susreta šokirani domaćini nisu se stigli oporaviti u potpunosti, pa su tako samo uspjeli smanjiti na 1:2 preko Marušića u 65. minuti susreta.

Pobjeda Varteksa ima još veći značaj kad se uzme u obzir da je trener Orehovec doputovao u Oriovac s kombiniranim sastavom i nekoliko juniora u prvim redovima, jer je želio odmoriti neke od standardnih igrača, dok su Kukec i Nježić bili izvan stroja zbog nagomilanih žutih kartona.

S nova tri boda pet kola prije kraja prvenstva, Varteks velikim koracima grabi prema sve sigurnijem ostanku u ligi, a novi prvenstveni susret je pred Bumbarima 5. svibnja, kada na SRC Sloboda dočekuju Slavoniju.

Utakmica se igra s početkom u 17 sati, a bit će to nova prilika za lov na bodove, pa iz kluba pozivaju sve navijače i simpatizere kluba da se još jednom pridruže navijanju i nose Varteks do još jedne pobjede.