Šoštarić donio Bumbarima tri boda u utakmici protiv Croatie Đakovo

15
Travanj
2018

U derbiju začelja 3. HNL Istok, Varteks je s minimalnih, ali vrijednih, 1:0 pobijedio goste iz Đakova, a jedini strijelac na utakmici bio je Tihomir Šoštarić.

Nošeni glasnim navijanjem s tribina, Bumbari su od prve minute odlučno krenuli u namjeri da Croatiji zabiju rani gol i tako si olakšaju nastavak utakmice, što im je i gotovo pošlo za rukom, no pogodak Šipraka u 5. minuti poništen je zbog zaleđa.

Varteks je u prvom dijelu utakmice bio bolja momčad i stvarao velike probleme gostima iz Đakova preko bokova, dok je u obrambenom dijelu Novoselec bio nepremostiva prepreka za goste te neutralizirao sve njihove pokušaje, bilo na zemlji ili u zraku.

Da nije bilo male nesigurnosti Posavca u jednoj situaciji u 27. minuti, gosti su mogli povesti i odvesti utakmicu u drugom smjeru, no nisu znali iskoristiti jednu od rijetkih šansi na utakmici kada su mogli biti opasni po gol domaćina.

U prvom dijelu mreže su mirovale, no zato u drugom nisu, a prvu izglednu šansu na početku drugog dijela imala je Croatia, no dobar udarac Abramovića zaustavlja momčad trenera Orehovca. Desetak minuta kasnije, Šoštarić iskorištava nepažnju gostiju i bježi obrambenim igračima Damira Lelasa te neometano zabija u mrežu Jukića za eksploziju emocija i slavlje na tribini.

Četiri minute kasnije, Croatia ostaje s igračem manje te u potpunosti prepušta inicijativu Bumbarima, koji ne uspijevaju iskoristiti igrača više unatoč nekoliko solidnih prilika, od kojih najviše pamtimo slobodni udarac Šoštarića gotovo s ruba šesnaesterca gostiju, nakon što je Taku srušen u izglednoj prilici. Lopta je otišla preko gola, a rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Varteks se tako s nova tri boda izjednačio na ljestvici s Croatiom, a iduće subote gostuje u Koprivnici gdje će odmjeriti snage s istoimenim domaćinom, koji se trenutno nalazi na 4. mjestu 3. HNL Istok i kod kojeg će tražiti nastavak pozitivnog niza za bijeg s dna tablice.

Utakmica se igra 21. travnja na Gradskom stadionu Koprivnica s početkom u 16:30 sati.