Na krilima Medveda do nova tri boda

08
Svibanj
2017

U susretu 25. kola MŽNL Čakovec-Varaždin Varteks je na svom terenu ugostio ekipu Sloboda iz Slakovca. U vrlo neizvjesnoj utakmica pogocima Tomislava Medveda Varteks je na kraju slavio 2:1.

Utakmica u kojoj su gostima bod(ovi) vrlo važni u borbi za opstanak, a Varteksu za održavanje pozicije u prve tri ekipe lige, nije prštila od kvalitete, ali je bila rezultatski neizvjesna do samog kraja. Varteks je i ovaj put bio u prilično hendkepiranom sastavu što zbog ozljeda, što zbog žutih kartona, ali je sa borbenošću i zajedništvom uspio doći do novih bodova.
Počelo je velikom prilikom gostiju već u 3. minuti. Sam je pred Drevena izbio Josip Tkalec, ali Varteksov vratar sjajno brani. Prva prava prilika za Varteks bila je ujedno i pogodak. Nakon ubačaja 16-godišnjeg Manuela Jurića u 11. minuti najspretniji u kaznenom prostoru je Tomislav Medved, koji efektno zabija za 1:0. Potom ponovo prijete gosti u 22. minuti, ali Dreven je ponovo spreman nakon udarca ponajboljeg gostujućeg igrača Ivana Risonjića. Uslijedila je još jedna velika prilika za Bumbare. Nakon još jednog ubačaja Jurića, u sličnoj situaciji kao Medved našao se Moris Kuhta, ali njegov udarac odlazi tik uz lijevu vratnicu. U 35. minuti blizu pogotka je i Ivan Sokser, ali i njegov udarac zamalo ne pronalazi okvir gola. A onda pred sam kraj poluvremena šok za navijače Varteks. Nakon jedne loše reakcije u prilici se našao Dražen Petek, koji prebacuje Drevena za 1:1.

0507-sloboda-440

Vidjelo se i u nastavku da Varteks želi pobjedu i da voljni momemnt nije upitan, ali prilika je bilo malo. Uglavnom su to bili pokušaje izvana. Pokušavali su redom Kuhta, Sokser i Nježić, ali lopta nije htjela u gol. I tako je bio sve do posljednjih desetak minuta, kada su krenule ozbiljne prilike. Prvo u 83. minuti sjajno desnom stranom prolazi Goran Spasić, povratnom loptom upošljava Matiju Cvetka, čiji udarac ide točno u gostujućeg vratara Tkalčeca. I onda je došla 87. minuta kada se ponovo ukazao Tomislav Medved, koji sjajnim eurogolom zabija za 2:1 na opće oduševljenje okupljenih gledatelja, već dobro pokislih od pljuska koji je sredinom drugog poluvremena pao u Jalkovcu. Do kraja Varteks nije dozvolio više nikakvo iznenađenje, te je nakon poraza Nedelišće od Plitvice iz Gojanca, ponovo zasjeo na drugo mjesto.

U slijedećem kolu Varteks će u goste Nedeljancu. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 14.05. sa početkom u 17:00 sati.