Varteks samo do boda u Novom Marofu

10
Travanj
2017

U utakmici 21. kola MŽNL Čakovec-Varaždin Varteks je na gostovanju u Novom Marofu sa istoimenim domaćinom odigrao neodlučeno 1:1. Strijelac za Varteks bio je Dominik Broz, dok je za domaćina izjednačio Dominik Zeko.

0409-novimarof-440

Pred 300-tinjak gledatelja, velikim dijelom navijača Varteksa, Novi Marof uspio je otkinuti dva boda favoriziranom Varteksu. Bila je to loša utakmica bumbara, u kojoj se osjetilo emotivno pražnjenje nakon poraza u derbiju sa Poletom.
Od samo početka utakmice vidjelo se da je Varteks bolja i kvalitetnija ekipa, ali nažalost sve to nije bilo kapitalizirano akcijama i pogocima koji bi to potvrdili. Prvi pravi pokušaj vidjeli smo u 22. minuti, kada se Goran Spasić otarasio dvojice igrača na desnoj strani i dobro pucao iskosa, ali nažalost tik uz desnu vratnicu domaćeg gola. Potencijalno opasan udarac vidjeli smo u 36. minuti kada je Matija Kuhar snažno opalio sa 16 metara, ali lopta koja je išla u okvir gola, biva blokirana u korner od domaće obrane. I baš iz tog kornera Varteks je poveo. Ubačaj Tomislava Harmicara u vodstvo pretvara Dominik Broz lijepim udarcem glavom. Do kraja poluvremena bilježimo još dva pokušaja. Prvo je Tomislav Medved pokušao sa ruba kaznenog prostora, ali preko gola, a u 40. minuti dobro je po lijevoj strani prošao Ivan Sokser, ali njegov udarac sa manjim problemima brani David Sabolek

0409-novimarof-440-2

U prvih 10-ak minuta nastavka Varteks je možda mogao i riješiti pitanje pobjednika, ali udarac Harmicara i pokušaj loba Medveda u oba navrata skida Sabolek. Prvu opasniju situaciju domaćina vidjeli smo tek u 56. minuti kada najopasniji igrač Novog Marofa Dominik Zeko puca desno iskosa, no udarac ipak ne pronalazi okvir Varteksovog gola. Još jedna velika prilika Varteksa u 74. minuti. Dobar pokušaj Medveda brani Sabolek, a na odbijenu loptu nalijeće Matija Cvetko, no njegov pokušaj odlazi preko gola. I kako to obično biva u takvim utakmicama, Varteks je za svoje promašaje "kažnjen" u 81. minuti. Iz slične situacije kao i u 56. minuti Zeko je ovaj puta točan i domaćini imaju velikih 1:1. Mogli su domaćini lako i do sva tri boda, ali u situaciji u kojoj su čak tri igrača krenuli sami prema golu Drevena, Zeko puca preko gola.

0409-novimarof-440-3

Slijedeći protivnik Varteksu u sklopu 22. kola bit će ekipa Jalžabeta, koja je u ovom kolu također odigrala 1:1, protiv Pušćina.