Varteks uvjerljiv u trećem kolu Kupa

08
Rujan
2016

Uvjerljivom pobjedom od čak 9:2 na ekipom Dubravka-Zagorac, Varteks se plasirao u četvrtfinale Kupa ŽNS Varaždin. U visokoj pobjedi čak 4 pogotka dijelo su Tomislava Medveda, dok su po jedan dodali: Neven Vukman, Mihael Kolarić, Tomislav Harmicar, Matija Kuhar i Dominik Broz. Za goste su se u strijelce upisali Jurinec i Vugrinec.

Treća stepenica Kupa Varteksu je donijela dvoboj sa NK Dubravka-Zagorac. Nakon uspješno apsolvirana prva dva kola, očekivao se ipak malo ozbiljniji otpor gostiju, no to se nije dogodilo. Od samog početka Varteks je držao konce igre u rukama, pa tako Neven Vukman u 13. minuti postiže prvi pogodak. U 19. minuti svoj prvi gol na utakmici postiže Tomislav Medved, a samo minutu kasnije već je 3:0, a gol je dijelo Mihaela Kolarića. U 38. minuti prvi bijeg gostiju na protivničku polovicu i rezultat je smanjen na 3:1. Nakon dubinskog proigravanja strijelac je Mario Jurinec. No ipak je Varteks imao zadnju riječ u prvom poluvremenu. Točnije, Medved iz slobodnog udarca svojim drugim golom diže na 4:1.

0907-dubravka-440

Nastavak nije bio puno drugačiji, pa tako u 52. minuti gledamo i treći pogodak Medveda za 5:1, na asistenciju Borne Radića. Već u slijedećoj minuti Medved, ovaj puta poslužen od Kolarića diže na 6:1. Bio je to period u kojem je svake minute padao gol, pa su tako gosti u 54. minuti smanjili na 6:2. Nakon ubacivanja na drugu stativu strijelac je Sebastijan Vugrinec. Uslijedilo je razdoblje od 20-ak minuta bez pogotka, a onda je Tomislav Harmicar ponovo načeo mrežu gostiju za 7:2. Posao su završili u posljednjih 10 minuta Matija Kuhar i Dominik Broz, za konačnih visokih 9:2

Varteks je ovom pobjedom ušao među posljednjih 8 u Kupu ŽNS Varaždin, a utakmicu četvrtfinala igrat će na gostovanju i Vinici, protiv istoimenog domaćina. Utakmica je na rasporedu 28.09. a točan termin objavit ćemo naknadno.