Varteks potopio Plitvicu

02
Svibanj
2016

Nakon pobjede protiv Novog Marofa (3:0) i odlične igre te visoke pobjede prošlog tjedna u Kućanu Donjem (4:0), Varteks je za prvi maj na svom terenu nastavio sa odličnim predstavama, a ovaj puta teško je stradala Plitvica iz Gojanca. Konačan rezultat bio je čak 7:1, a u strijelce su se upisali: Matija Kuhar tri puta, a po jednom Neven Vukman, Neven Puclin, Borna Radić i Matija Cvetko.

Pred 300-tinjak gledatelja na kišno prvomajsko poslijepodne, Varteks je došao do rekordne pobjede u MŽNL, te je nakon tri uzastopne pobjede sa gol razlikom 14:1 došao na diobu 5. mjesta. Teško je izdvojiti sve prilike Bumbara u ovoj utakmici, pa ćemo se samo usredotočiti na golove.
Prvi gol pao je već u 16. minuti, kada nakon Sokserovog kornera svoj prvijenac glavom zabija Neven Vukman. Točno deset minuta kasnije danas odlični Mateo Požgaj sjajno pronalazi Nevena Puclina, koji lijepo prebacuje istrčalog gostujućeg vratara Kosa za 2:0. Nakon toga uslijedilo je vrijeme Matije Kuhara. U 29. minuti oduzeo je loptu gostujućem stoperu, sjurio se prema golu i digao na 3:0. Potom u 36. minuti Matija Milak fenomenalno pronalazi Kuhara, koji ponovo kreće prema gostujućem golu i sjajnim prizemnim udarcem diže na nevjerojatniih 4:0.

0501-plitvica-440

U nastavku se na novi pogodak čekalo 12 minuta, a onda nezaustavljivi Kuhar postiže svoj treći pogodak za 5:0. Sam si je Kuhar stvorio priliku, u kojoj je prvo napucao gostujućeg stopera, da bi odbijenu loptu smjestio pod prečku. U 76. minuti u strijelce se upisuje i kapetan Borna Radić, čiji udarac je malo skrenuo netko iz obrane Plitvice, što je bilo dovoljno za matiranje nemoćnog Kosa. U 84. minuti gosti dolaze do počasnog pogotka. Po lijevoj strani prošao je Patrik Horvat i lijepim udarcem iskosa smanjio na 6:1. No da ne ostane na tome, pobrinuo se u 86. minuti dvojac Matija&Matija. Svoju odličnu igru Kuhar je okrunio asistencijom za Cvetka, koji postavlja konačnih 7:1! Valja spomenuti da je prije navedeni dvojac u zadnja 3 kola zabio 10 golova (svaki po 5), a tome su dodali i 5 asistencija (Kuhar 3, Cvetko 2).

U slijedećem kolu Varteks će gostovati kod Poleta iz Svetog Martina na Muri. Utakmica je na rasporedu u subotu 07.05. sa početkom u 17:00 sati, ali ne u Svetom Martinu na Muri, već u susjednom selu Jurovcu

24. kolo MŽNL ČK-VŽ 2015/2016

NK Varteks - NK Plitvica 7:1 (4:0)

Stadion Varteksa. Gledatelja: 300. Suci: Kramar, Hantak, Vitez

Strijelci: 1:0 Vukman (4), 2:0 Puclin (26), 3:0 Kuhar (29), Kuhar (36), 5:0 Kuhar (57), 6:0 Radić (75), 6:1 Horvat P. (84), 7:1 Cvetko (86)

NK Varteks: Dreven, Đunđek, Požgaj, Vukman, Vrbnjak, Cvetko, Radić, Sokser (od 59. Mišak), Kuhar (od 85. Kolarić), Puclin, Milak (od 59. Marković)

NK Plitvica: Kos, Mat. Horvat, Zgrebec, Mar. Horvat, Kocijan, Belcar, J. Horvat (od 17. Melnjak), Ister, D. Horvat, P. Horvat, Trojko