Varteks zasluženo do nova tri boda

18
Travanj
2016

U susretu 22. kola MŽNL Čakovec-Varaždin Varteks je ugostio ekipu Novog Marofa i upisao nova tri boda. Junak u pobjedi 3:0 bio je Matija Cvetko, koji je zabio dva gola, a kod trećeg je asistirao strijelcu Matiji Kuharu.

U početnim minutama utakmice između Varteksa i Novog Marofa izgledalo je da bi gosti mogli ozbiljno stradati, jer smo u prvih sedam minuta vidjeli pet ozbiljnih prilika Varteksa. Već u 1. a potom i u 3. minuti dva puta se iz slobodnih udaraca okušao Neven Vukman, ali u oba navrata je vratar gostiju Sabolek uspio sačuvati svoju mrežu. Potom je u 5. minuti lopta došla do Matea Požgaja čiji udarac odlazi malo preko gola. U slijedeće dvije minute još su opasno izvana zaprijetili Milak i Kuhar, ali udarci odlaze pored gola. Nakon početne opsade gostujućeg gola igra se malo primirila, a u 19. minuti i Novi Marof ima svoju priliku nakon prodora Dominika Broza, čiji udarac na kraju odlazi preko gola. U 25. minuti dobro sa desne strane ubacuje Neven Puclin, a Ivan Sokser glavom zadaje nove probleme Saboleku, no lopta ipak ne ulazi u mrežu. Potom još jedan kontranapad gostiju u kojem je opsano prošao najbolji gostujući igrač Tomislav Harmicar, ali i on je na kraju neprecizan.

0417-novimarof-440

U nastavak se krenulo novom gostujućom prilikom, ali novi prodor Harmicara zaustavlja Saša Dreven. Potom je u 60. minuti trener Beli napravio čak tri izmjene, što se na kraju pokazalo punim pogotkom. Naime, samo 4 minute nakon ulaska Matija Cvetko na asistenciju Soksera dovodi Varteks u vodstvo. Vidjelo se da je nakon tog gola Varteks počeo igrati sa manje grča, pa su i opasnosti pred gostujućim golom bivale sve češće. No najviše toga dogodilo se u posljednjih pet minuta. U 85. sjajnim udarcem Sokser pogađa prečku. Samo minutu kasnije Kuhar izbija sam pred Saboleka, koji spretno brani. A onda je u 90. ponovo dobro proigran Cvetko, čiji udarac Sabolek odbija u gol. Sudbinu gostiju zapečatio je Kuhar u 3. minuti nadoknade golom za konačnih 3:0.

U slijedećem kolu Varteks će biti gost kod Zelengaja iz Kućana Donjeg, koji je u ovom kolu pobijedio na teškom gostovanju kod ekipe Međimurca. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 24.04. sa početkom u 16:30 sati. S obzirom na blizinu gostovanja nadamo se i brojnoj podršci našim bumbarima.