Mršav bod protiv Naprijeda

05
Travanj
2016

Nogometaši Varteksa odigrali su u 20. kolu MŽNL Čakovec-Varaždin možda i najlošiju utakmicu ove sezone. Na kraju je završilo 0:0, s time da su na kraju i jedni i drugi mogli do pobjede.

Idealni vremenski uvjeti i 300-tinjak gledatelja bili su preduvjet za jednu lijepu nogometnu predstavu na stadionu Varteksa, no to se nije dogodilo. Ipak i u takvoj lošijoj predstavi vidjeli smo nekoliko velikih prilika, koje igrači Varteksa ovog proljeća jednostavno ne mogu pretvoriti u pogodak. Do polovice prvog poluvremena gledali smo pravu uspavanku, a onda se u 23. minuti odjednom ukazala prilika za Varteks. Pokušao je udarcem izvana Borna Radić, lopta se na putu prema golu odbila do Mihaela Kolarića, koji je ne uspjeva proslijediti u gol. Samo minutu kasnije lijepa akcija. Kombinirali su na sredini terena Neven Puclin i Ivan Sokser, koji na kraju proigrava Matiju Kuhara, čiji prizemni udarac odlazi pored gola. U 28. minuti ubacio Ivan Benjak, a udarac glavom Matije Vrbnjaka odlazi malo iznad gola. Prede sam kraj poluvremena ubacio je s lijeve strane Mateo Požgaj, ali upotrebljivu loptu Sokser ne uspjeva izkontrolirati na pet metara od gostujućeg gola. Gosti su se većinom orijentirali na obranu i pokušaje iz kontranapada, a dva takva odličnim reakcijama u 15. i 34. minuti uspio je neutralizirati Saša Dreven.

0403-naprijed-440

U drugom poluvremenu ponovno je trebalo proći 15-ak minuta do nekakve prilike. Izbio je tako u 59. minuti Kolarić sam pred vratara gostiju, ali korak-dva previše bila su dovoljna da vratar gostiju Grabant dođe do lopte. Odmah u slijedećem napadu nova velika prilika za goste iz kontranapada, ali opet Dreven spašava Varteks. Blizu prelaska gol crte bila je lopta u 63. minuti, kada Kuhar loptom koja je bila nešto između udarca i ubačaja pronalazi Kolarića na drugoj stativi, a njegov udarac odbija se od prečke u pod, da bi gostujuća obrana na kraju otklonila prijetnju. Uslijedila je najveća prilika gostiju u 77. minuti, kada Petar Horvat ima veliku priliku iz kontranapada, ali Dreven još jednom sjajnom intervencijom spašava Varteks.

Priliku za popravljanje dojma i borbu za novim bodovima Varteks će imati u slijedećem kolu na gostovanju kod NK Pušćine. Utakmica 21. kola u Pušćinama na rasporedu je u nedjelju 10.04. sa početkom u 16:00 sati.