Pobjeda u Gojancu!

19
Listopad
2015

U sklopu 9. kola MŽNL Čakovec-Varaždin Varteks je jučer u Gojancu kod tamošnje Plitvice stigao do četvrte prvenstvene pobjede. Konačan rezultat bio je 3:2 za Varteks. Dvostruki strijelac bio je Matija Kuhar, a jednom je zabio Matija Vrbnjak. Strijelci za domaćine bili su Jošua Horvat i Tomislav Ister.

Po teškom i natopljenom terenu u Gojancu Varteks je pokazao puno bolju igru nego protiv Zelengaja, iako su domaćini opasno prijetili u drugom poluvremenu, te na kraju upisao nova tri boda.
Prvo poluvrijeme zaista je moglo zadovoljiti okupljene gledatelje. Bilo je tu i dobrih akcija i čvrste muške igre, a na kraju i golova. Bolje su krenuli domaćini, koji su u prvih 10-ak minuta preko Jošue Horvata i Krunoslava Buhina opasno prijetili golu Marka Posavca. U 16. minuti Plitvica je kapitalizirala te svoje prilike. Dubinskom loptom dobro je proigran Mario Horvat, čiji udarac Posavec odbija, ali nažalost samo do Jošue Horvata, kojem nije bilo teško loptu poslati u nebranjeni dio mreže. No nisu se domaćini još ni prestali veseliti, a Varteks je već izjednačio. Praktički u prvom napadu nakon što je lopta krenula s centra, Kuhar je ubacio sa desne strane, a sjajnim udarcem glavom na 1:1 izjednačuje Matija Vrbnjak. Digao je vidljivo taj gol bumbare, što je rezultiralo i potpunim prekokretom rezultata u 21. minuti. Ovaj put povratnu loptu s desne strane uputio je Neven Puclin, ona dolazi do Matije Kuhara koji si sam stvara prostor za udarac i lijevom nogom diže na 2:1. Nakon gola i asistencije, Kuhar je svoju odličnu igru kapitalizirao još jednim efektnim pogotkom u 32. minuti nakon ubacivanja Jakova Puclina. Izgledalo je tada da bi Varteks do kraja poluvremena mogao postići još koji pogodak, ali to se nije dogodilo.

1018-plitvica-440

A u drugom poluvremenu sasvim drugačija slika. Iako to nije bio dogovor, Varteks se već od samog početka povukao i domaćini su mogli do pogotka već u prvoj minuti nastavka. Nakon kornera, lopta je ostala u gužvi pred golom Varteksa, a udarac je spašen sa same gol crte. Uslijedile su velike prilike Buhina i pravo je čudo kako Plitvica nije zabila u tim trenucima. U pravilu su to bili ubačaji u kazneni prostor Varteksa, gdje je Buhin između 48. i 57. minute propustio tri velike šanse. U 65. minuti opet nakon ubačaja iz prekida glavom tuče Vlatko Zgrebec, ali i njegova lopta odlazi preko gola. Do zasluženog drugog pogotka domaćini su stigli u 76. minuti. Nakon još jednog kornera Plitvice, loše "čišćenje" lopte iz kaznenog prostora iskoristio je Tomislav Ister i smanjio na 3:2. Stiskala je Plitvica do kraja susreta, ali ovaj put Varteks se uspješno obranio i kući nosi nova tri boda.

U slijedećem kolu nakon dva kola izbivanja, vraćamo se u Jalkovec, gdje će Varteks ugostiti Polet iz Svetog Martina na Muri. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 25.10. sa početkom u 14:30 sati.