Bezopasnom igrom do novog poraza

12
Listopad
2015

U 8. kolu MŽNL Čakovec-Varaždin Varteks je na "domaćem" terenu u Ivancu upisao peti ovosezonski poraz. Pobjedu je slavio Zelengaj rezultatom 3:0. Strijelci za goste bili su Valentino Mlakar i Matija Soldatek, dok je Matija Vrbnjak zabio autogol.

U najkraćim crtama utakmica koju je Varteks zbog kazne odigrao kao domaćin u Ivancu protiv Zelengaja, može se opsati kao: velik promet, nikakva zarada. Po lošem vremenu i teškom terenu Varteks i Zelengaj odigrali su utakmicu, u kojoj su gosti uzeli sve što im je Varteks ponudio, a s druge strane Varteks je bio isuviše bezopasan, da bi zaslužio nešto više.
Prva prava prilika na utakmici odmah je pretvorena u gol. Zapravo, može se reći da su gosti dobili pravi poklon. Naime, u 19. minuti jedna potpuno neopasna lopta ispala je iz ruku Andrije Pozdera, pa je Valentino Mlakar imao prilično lak zadatak samo je poslati u praznu mrežu. Varteks je veliku većinu vremena imao loptu u svojim nogama, ali nije tu bilo neke agresivnosti ni opasnosti za gol gostiju. Možemo izdvojiti samo dobar udarac Matije Kuhara u 39. minuti kojeg dobro brani Martin Hrženjak. No samo 2 minute kasnije Zelengaj ima 2:0. Nakon kornera gostiju loptu u vlastitu mrežu zakucava Matija Vrbnjak. Tako da su gosti ni krivi ni dužni, nakon prvih 45 minuta vodili sa 2:0.

0614-dubravka-440
Arhivska fotografija

U nastavku malo je svježine i agresivnosti donio svojim ulaskom Patrik Đunđek, pa smo u 53. i 60. minuti vidjeli i najveće prilike Varteksa. Prvo je Đunđek poslao odličnu prizemnu loptu s desne strane, koju je Neven Puclin samo trebao ugurati u gol, ali je nažalost ostao pola koraka prekratak. Da bi nakon toga Đunđek sam pokušao udarcem s desne strane, koji nažalost odlazi pored gola. U 65. minuti sva nadanja oko eventualnog povratka u utakmicu ruši Matija Soldatek. U akciji u kojoj je ponovo loše reagirala obrana Varteksa, udarac odbijen od stative Soldatek lagano šalje u gol. U 67. minuti imali su gosti još jednu veliku priliku, ali dobru povratnu loptu s lijeve strane, preko gola šalje Ernest Horvat. Imao je i Varteks još dvije dobre prigode. Prvo je iz slobodnog udarca sa 30-ak metara dobro tukao Ivan Sokser, ali Hrženjak se nije dao iznenaditi. Blizu pogotka bio je i Dario Belcar u 80. minuti, ali i njegov udarac iskosa prolazi tik uz stativu.
Sve u svemu blijeda i anemična igra Varteksa kojoj treba nadodati i dvije vrlo loše reakcije kod gostujuća dva gola, uzrok su petog ovosezonskog poraza.

Priliku za popravak dojma Varteks će imati slijedeće nedjelje, kada je na rasporedu gostovanje u Gojancu kod tamošnje Plitvice. Domaćini se trenutno nalaze mjesto iznad Varteksa, sa bodom više, tako da nas zasigurno čeka zanimljiva utakmica. Susret je na rasporedu u nedjelju 18.10. u 15:30 sati.