Varteks u Novom Marofu stigao do nova tri boda

05
Listopad
2015

U svojem drugom nastupu u nizu na igralištu u Novom Marofu, ovaj puta kao gost, Varteks je stigao do treće pobjede u sezoni. U pobjedi 3:1 strijelci su bili Mihael Kolarić, Josip Boban i Matija Vrbnjak, a počasni pogodak za domaćine postigao je Mislav Sakač.

1004-novimarof-440

Nakon loše ige i poraza u prošlom kolu, Varteks je u 7. kolu MŽNL Čakovec-Varaždin pokazao puno bolje lice i došao do nova tri boda. Konačan rezultat postignut je u prvom poluvremenu u kojem su igrači trenera Kastela od prve minute bili na visini zadatka. Već u prvih 10-ak minuta bilo je tu nekoliko lijepih pokušaja Borne Radića i Mihaela Kolarića, a u 16. minuti pada i prvi gol. Odlično je grešku obrane Novog Marofa iskoristio Kolarić, te zaobišavši domaćeg vratara Saboleka smjestio loptu u mrežu. U 20. minuti već je 2:0 za Varteks. Bila je to odlična akcija koju je započeo Ivan Sokser, uposlivši na lijevom krilu Matea Požgaja, čiji ubačaj u gol pretvara Josip Boban. Prvu pravu prijetnju domaćina vidjeli smo u 31. minuti kada Dominik Zeko opasno puca uz desnu stativu Varteksovog gola. Samo četiri minute kasnije Varteks diže na 3:0. Ubacio je iz slobodnog udarca Radić, a strijelac glavom je Matija Vrbnjak. Ipak na 3:1 u 39. minuti smanjuje Mislav Sakač, te tako budi nadu domaćinima.

1004-novimarof-440-2

U početku nastavka Varteks je prepustio malo više loptu domaćinima te čvrstom igrom u obrani nije dozvolio ozbiljnije prijetnje. Štoviše, najveće prilike za pogodak imao je upravo Varteks. Kako su domaćini sve više krenuli prema naprijed, ostalo je dosta mjesta za Varteksove kontranapade. U 76. minuta Jakov Puclin dobro upošljava Kolarića, kojeg su centimetri dijelili do novog pogotka. Pet minuta kasnije ponovo Puclin šalje dobru loptu, ovaj put za Patrika Đunđeka, koji kao i Kolarić ranije, puca tik uz desnu stativu domaćeg gola. U 85. minuti J. Puclin se i sam našao u velikoj prigodi, licem u lice sa vratarom domaćih, ali njegov lob završio je na stativi.
Sve u svemu, potpuno zaslužena pobjeda Varteksa.

U slijedećem kolu Varteks će kao domaćin ugostiti Zelengaj. Točno mjesto i termin odigravanje utakmice, bit će objavljeni naknadno.