Varteks ispao iz kupa nakon lutrije jedanaesteraca

09
Kolovoz
2015

U prvom kolu Kupa ŽNS Varaždin Varteks je izgubio od Obreša nakon izvođenja jedanaesteraca. Konačan rezultat bio je 8:7 za goste.

Prvo kolo ovogodišnjeg županijskog Kupa donijelo nam je dvoboj sa sportskim rivalima iz Svetog Ilije, a gosti su na kraju s(p)retno slavili i izborili slijedeće kolo.
Vidjelo se u ovoj utakmici da su obje ekipe još u fazi priprema za nadolazeću sezonu, pogotovo u prvom poluvremenu. Nije se previše "umiralo" u ljepoti igre, ali su gosti nakon dvije loše rekacije u obrani Varteksa, golovima u 10. i 34. minuti, poveli 2:0. Od Varteksovih prilika mogu se izdvojiti samo stativa Ivana Soksera iz slobodnog udarca, te dvije poluprilike Jakova Puclina i Matije Vrbnjaka.

0808-obres-440

U drugom poluvremenu trener Zoran Kastel napravio je nekoliko rošada, a i cijela ekipa je agresivnije krenula prema golu Obreša. Prva velika prilika dogodila se u 55. minuti kada je Josip Boban iznenada izbio sam pred gol Obreša, ali nažalost njegov udarac odlazi tik uz desnu stativu. No samo tri minute kasnije u kaznenom prostoru gostiju srušen je Neven Puclin, koji je tek ušao u igru. Sam Puclin prihvatio se izvođenja penala i smanjio na 1:2. Bio je to dodatni motiv za ekipu Varteksa da još malo pokuša stisnuti goste, koji su se više orijentirali obrani pozitivnog rezultata. Ipak u trećoj minuti sudačke nadoknade Neven Puclin svojim drugim golom izjednačuje rezultat, te se pobjednik morao tražiti izvođenjem jedanaesteraca.

0808-obres-440-2

Bilo je to zaista nesvakidašnji dvoboj u penalima. Nakon četvrte serije Varteks je imao 3:1, uz dva obranjena penala Andrije Pozdera, a još su jednom gosti promašili cijeli gol. No, ni dvije "meč lopte" nisu bile dovoljne da Varteks uzme pobjedu i gosti stvari vraćaju na početak. Uslijedilo je raspucavanje nakon pete serije u kojem je ponovo Varteks imao priliku za pobjedu, nakon još jedne obrane Pozdera, ali ni to nije bilo dovoljno. Gosti su na kraju do pobjede došli tek u desetoj seriji.