Pobjeda za kraj sezone!

16
Lipanj
2015

Posljednje kolo u sezoni 2014/2015 odvelo je Varteks na gostovanje u Tručin k tamošnjoj Dubravki. Iako je domaćin vodio, Varteks je preokrenuo rezultat i slavio sa 2:1. Strijelci za Varteks bili su Jakov Puclin i Filip Dolenc, dok je za domaćine zabio Matija Janović.

Nakon neugodnog poraza protiv Bednje u prošlom kolu, te oslabljen neigrajnem Soksera i Bogovića, Varteks se u posljednjem 30. kolu u Turčinu od svojih navijača ipak oprostio pobjedom.
Prve prilike na utakmici bilježimo u 17. minuti kada prvo Jakov Puclin puca malo pored gola, a samo minutu kasnije Filip Dolenc lobom pokušava savladati domaćeg vratara Dejana Špicera, ali lopta odlazi preko gola. Nakon toga u dva navrata u prilici se našao Matija Kuhar pokušavši udarcima izvana, ali jednom lopta nije pronašla okvir gola, dok je drugi put loptu malo skrenuo Dolenc, ali na to je Špicer bio spreman. U posljednjim minutama prvog poluvremena u dva navrata ponovo je Dolenc u šansama, ali nišanske sprave i dalje mu nisu podešene. I kako to obično biva, nakon brojnih neiskorištenih šansi Varteksa, Dubravka je u 44. minuti povela. Nakon kornera na prvoj stativi dobro je skočio Matija Janović, i glavom zabio za 1:0.

0614-dubravka-440

Iako ni prvi dio nije bio za "baciti", nastavak je bio još zanimljiviji. Varteks je ozbiljno krenuo po izjednačenje. Već u drugoj minuti nastavka nakon udarca Borne Radića, na odbijenu loptu naletio je Dario Belcar, ali u vrlo izglednoj situaciji puca točno u Špicera. U 57. minuti opet je dugom loptom pronađen Dolenc, ali bila je to još jedna loša završnica. Uslijedile su i dvije prilike domaćina. Bila su to dva udarca izvana, jedan od strane Tomislava Cepanca, kojeg dobro brani Andrija Pozder, a drugi Mihaela Blažija otišao je preko gola. Igrala se 69. minuta kada Varteks potpuno zasluženo dolazi do izjednačenja. Čitav posao obavio je Jakov Puclin i nakon prodora po desnoj strani zabio za 1:1. Sve teže su u tim trenucima domaćini držali korak za rastrčanim Varteksom, pa je i drugi pogodak Varteksa nekako visio u zraku. To se i dogodilo u 85. minuti kada nakon proigravanje Radića, Dolenc drugim pokušajem loba napokon uspjeva savladati Špicera. U svakom slučaju zaslužena pobjeda Varteksa i lijep oproštaj od navijača za ovu sezonu.

0614-dubravka-440-2

U subotu su i juniori upisali pobjedu u posljednjem kolu rezultatom 5:3 te su sezonu završili na drugom mjestu sa samo bodom zaostatka za šemovečkom Mladosti. Pioniri su već ranije osigurali naslov prvaka, ali nažalost nisu uspjeli završiti sezonu bez primljenog gola. U posljednjem susretu pobijedili su pionire Dubravke sa 4:2 i tako sezonu završili bez poraza i sa gol razlikom 336:2!