Još jedan domaći poraz

08
Lipanj
2015

U pretposljednjem kolu 1. ŽNL Varteks je na svom terenu doživio novi neugodni poraz. Ovaj puta slavila je Bednja iz Beletinca sa visokih 1:5. Dvostruki strijelac za goste bio je Tom Koščak, dok su po jednom zabili Miroslav Mendaš, Karlo Kutnjak i Matija Đurin. Jedini pogodak za Varteks zabio je Borna Radić.

Zaslužena pobjeda gostiju iz Beletinca, koji su u subotu jednostavno bili bolja ekipa na terenu.
Poveli su gosti već u 10. minuti. Nakon ubačaja Karla Kutnjaka, strijelac glavom bio je Tom Koščak. Imao je Koščak u prvih 15 minuta još dvije prilike, no u oba navrata nije pogodio okvir gola. Varteks se "budi" tek nakon 20-ak minuta, kada su prvo Ivan Sokser, a potom i Matija Kuhar, pokušali udarcima izvana. Bednja je opet blizu pogotka u 26. minuti kada dobru priliku glavom ne koristi Jurica Lazni. U posljednjih pet minuta prvog poluvremena Varteks je ipak malo stisnuo i u tom periodu došlo je do izjednačenja. Prvo je Patrik Tudjan nakon prodora po desnoj strani pogodio gostujućeg obrambenog igrača, a lopta se skoro odbila u gol. A u 42. minuti rezultat je 1:1. Na jednu odbijenu loptu iz kaznenog prostora Bednje naletio je Borna Radić i precizno pogodio za izjednačenje.

1116-bednja-440
Arhivska fotografija

Iako se očekivalo da će Varteks u drugo poluvrijeme ući kvalitetnije i probati potpuno okrenuti rezultat, dogodilo se upravo suprotno. Prva prilika u nastavku odmah je rezultirala novim vodstvom Bednje, nakon čega je slijedio potpot Varteksa. Strijelac iz kaznenog udarca bio je Miroslav Mendaš. Samo četiri minute kasnije već je 1:3. Lazni je prošao po lijevoj strani ubacio za Koščaka koji postiže svoj drugi gol. A četiri minute nakon trećeg pao je i četvrti gol. Za 1:4 nakon solo akcije strijelac je Kutnjak. Varteksove jalove prilike uglavnom su išle preko Soksera, ali i njegovi udarci izvana nisu bili precizni. U posljednjih pet minuta mogao je Varteks ublažiti poraz, nakon prilika Daria Belcara i Nevena Puclina, ali umjesto smanjenja vodstva primljen je i peti pogodak. Nakon ubačaja s desne strane strijelac za 1:5 bio je Matija Đurin.

Priliku za ljepši oproštaj od navijača za ovu sezonu igrači Varteksa imat će slijedeći vikend, kada je na rasporedu posljednje 30. kolo u kojem će Varteks gostovati kod Dubravke u Turčinu.