Varteks u Tuhovcu deklasirao Polet

01
Lipanj
2015

Da je poraz u prošlom kolu protiv Rudara bio samo loš dan, dokazali su igrači Varteksa jučer u Tuhovcu, gdje su u sklopu 28. kola 1. ŽNL deklasirali domaći Polet sa 7:1. Po dva gola zabili su Matija Kuhar, Patrik Tudjan i Jakov Puclin, a jednom se u strijelce upisao Neven Puclin. Jedini pogodak za domaćine postigao je Dalbor Horvat.

0531-polett-440

Razigran i rastrčan Varteks došao je do nove visoke pobjede u Tuhovcu. Domaćin jednostavno nije mogao parirati Kastelovim momcima, a rezultat je na kraju mogao lako biti i dvoznamenkasti na Varteksovoj strani.
Nisu se još ni skupili svi gledatelji u Tuhovcu, a Varteks je već zabio dva gola. Točnije zabio ih je Matija Kuhar. Prvo je u 3. minuti udarcem sa ruba šesnaesterca načeo mrežu Tuhovčana, da bi u 6. nakon odlične kontre zabio i svoj drugi pogodak. Nakon ta dva gola i igre Varteksa dalo se naslutiti da bi domaćini mogli teško stradati u toj utakmici. Uslijedio je opasan slobodni udarac Ivana Soksera, kojeg domaći vratar Dragan Vusilović jedva brani. A u 30. minuti Varteks zabija i treći gol. U kontru su otrčala oba Puclina, da bi na kraju Jakov asistirao za Nevena, koji preciznim udarcem posprema i treću loptu iza Vusilovića. U 40. minuti domaćin ipak dolazi do pogotka i smanjuje na 1:3, golom Dalibora Horvata. No samo tri minute kasnije Varteks ponovo zabija. Ovaj puta strijelac je Jakov Puclin, na asistenciju Kuhara.

0531-polett-440-2

Već u drugoj minuti nastavka nova prilika. Ovaj puta Neven Puclin upošljava Jakova, koji pogađa vratnicu. Uslijedilo je sjajnih pet minuta Patrika Tudjana. Svoj prvi, a Varteksov peti postigao je u 54. minuti, a samo pet minuta kasnije iz slične pozicije postiže i svoj drugi pogodak, za velikih 1:6. Akcija za sedmi Varteksov pogodak, bila je prava malonogometna, ujedno i najljepša na utakmici. Sjajno su slijeva kombinirala dva Varterksova mladića Kuhar i Dario Belcar, da bi na kraju Belcar uposlio Jakova Puclina, koji sigurno zabija svoj drugi pogodak. U posljednjih deset minuta mogao se broj golova u mreži Poleta još ozbiljnije povećati. Prvo je Matija Cvetko nakon udarca glavom pogodio stativu. Zatim je Belcar uposlio Filipa Dolenca, koji je zamalo neprecizan, da bi u posljednjim trenucima odlično glavom tukao Marko Bogović, nakon ubačaja Borne Radića

Zahvaljujući ovoj pobjedi, ali i pobjedi Varaždina ŠN nad Obrešom, Varteks se ponovo probio na 3. mjesto na tablici. U slijedećem pretposljednjem kolu Varteks će na svom terenu u Jalkovcu dočekati Bednju iz Beletinca. Utakmica je na rasporedu u subotu 06.06. u 18:00 sati.

Uspješni su bili i juniori te pioniri. Juniori su u subotu upisali pobjedu od čak 18:0, dok su pioniri pobijedili 3:0