Gosti zasluženo odnijeli pobjedu

26
Svibanj
2015

Loš dan Varteksa, čvrsti i dobri gosti i pobjeda u utakmici 27. kola 1. ŽNL između Varteksa i Rudara '47 odlazi gostima iz Donjeg Ladanja. U pobjedi gostiju 0:2 strijelci su bili Goran Škundrić i Dalibor Možanić.

Bio je to jednostavno jedan loš dan, a gosti dovoljno kvalitetni da to iskoriste i kući se vrate sa punim plijenom. Kao da se još nisu slegli dojmovi nakon utakmice sa Hajdukom, ali ekipa Varteksa dobrih 60-ak minuta utakmice jednostavno nije bila prava. Gosti su poveli već u 5. minuti. Nakon ubačaja slijeva strijelac je Goran Škundrić. U 22. minuti opasno tuče Boro Možanić, ali Andrija Pozder sjajnom intervencijom spašava Varteksov gol. Bolju igru u prvom poluvremenu Rudar je okrunio i drugim golom. Strijelac je iz slobodnog udarca bio Dalibor Možanić.

1005-lepoglava-440
Arhivska fotografija

U nastavku Varteks se budi tek u 60. minuti. Veliku priliku za smanjenje vodstva imao je Patrik Tudjan, ali vrtatar gostiju Alen Đurman izlazi kao pobjednik iz ovog dvoboja. Uslijedio je malo jači pritisak Varteksa, a u 69. minuti opasno iz slobodnog udarca prijeti Ivan Sokser, no i ovaj puta Đurman je siguran. Samo dvije minute kasnije opet je u sjajnoj prilici Tudjan, nakon što ga je lijepo proigrao Filip Dolenc, ali lopta odlazi preko gola. Odmah u slijedećem napadu mogli su gosti i do trećeg gola, ali udarac Matea Pižete odsjeda na stativi. Veliku priliku imao je Dolenc u 83. minuti, kada se našao sam sa gostujućim vratarom, ali Đurman još jednom spašava goste.

Zaslužena pobjeda gostiju, a Varteks će nova tri boda pokušati uzeti slijedeće nedjelje u Tuhovcu protiv domaćeg Poleta. Utakmica je na rasporedu 31.05. u 17:30.

Svakako moramo spomenuti i utakmice i velike pobjede juniora i pionira. Juniori su upisali pobjedu 17:0, a pioniri su slavili sa nevjerojatnih 39:0