Varteks uvjerljiv protiv Lepoglave

26
Travanj
2015

Nakon utakmice bez golova u prošlom kolu protiv Čeva, u ovom 23. kolu Varteks je na svom terenu u Jalkovcu uvjerljivo savladao ekipu Lepoglave sa 4:0. Dvostruki strijelac u pobjedi bio je Filip Dolenc, a po jednom su zabili Borna Radić i Matija Cvetko.

Vidjelo se od samog početka da su gosti u Jalkovec došli ne izgubiti, a Varteks je pokušao odmah od početka pritisnuti i pokušati što ranije povesti. Već u 5. minuti odlično je iz voleja tukao Marko Bogović, ali vratar gostiju Slaven Vuglač dobro je ukrotio vrlo neugodan udarac. Nedugo zatim udarac je oprobao i Ivan sokser, a u 15. minuti i Borna Radić, ali oba ta udarca nisu pogodila okvir gostujućeg gola. A onda se u posljednjih desetak minuta zakuhalo pred golom Lepoglave. U 35. minuti korner je izveo Patrik Tudjan, a glavom je tukao Filip Dolenc, ali direktno u vratara gostiju. Odmah nakon toga novi korner. Ovaj puta glavom je dobro tukao Bogović, ali i to brani Vuglač. No na odbijenu loptu sjajno je reagirao Dolenc i Varteks ima 1:0. Samo 6 minuta kasnije Varteks ima 2:0. Tudjan je pokušao udarcem s desne strane, ali lopta se od gostujućeg braniča odbila do Dolenca, koji je ponovo na pravom mjestu za povećanje Varteksovog vodstva. Još jednu "mrtvu" šansu imao je Dolenc u posljednjoj minuti prvog dijela, ali i ovaj puta Vuglač dobro reagira.

1005-lepoglava-440
Arhivska fotografija

U početku nastavka Varteks je malo prepustio inicijativu gostima, ali bila je to jalova inicijativa, bez prave opasnosti prema Varteksovom golu. Ipak u 50. minuti bilježimo i prvu priliku gostiju. Pokušao je se desne strane Antonio Kolarek, ali pored gola. U 69. minuti još jedna ogroman prilika za Varteks. Dolenc je nakon prodora po lijevoj strani uposlio Jakova Puclina, koji se sam našao pred golom gostiju, ali njegov udarac sa 5 metara odlazi pored gola. Minutu zatim nova prilika gostiju. Pokušao je Marko Žuliček udarcem iskosa, ali Andrija Pozder nije se dao iznennaditi. I onda u 85. minuti Varteks dovršava posao u ovoj utkamici. Nakon jednog kornera odbijena lopta došla je do Borne Radića, koji još jednim sjajnim udarcem potvrđuje pobjedu Varteksa. Pobjedu je još uvjerljivijom u 88. minuti učinio Matija Cvetko, koji u svom praktički prvom kontaktu sa loptom nakon što je ušao u igru, diže na konačnih 4:0.

Ovom pobjedom Varteks se popeo na 4. mjesto prvenstvene ljestvice zahvaljujući porazu Čeva na svom terenu protiv Sloge. A upravo će Sloga biti slijedeći Varteksov protivnik. Utakmica je na rasporedu u subotu 02.05. sa početkom u 17:00 sati.

Spomenimo i da su pioniri Varteksa ponovo bili uspješni protiv vršnjaka iz Lepoglave sa 5:0, dok su juniori jučer također upisali pobjedu od 3:0