Preokretom do nove pobjede

10
Studeni
2014

Treću pobjedu zaredom ostvarili su nogometaši Varteksa u 13. kolu 1. ŽNL. U Jalkovcu je pala neugodna ekipa Poleta iz Tuhovca, predvođena prvim strijelcem lige, Denisom Bartolecom, koji je goste doveo u vodstvo. Za preokret Varteksa i nova tri boda zabili su Marko Bogović, Ivan Sokser i Matija Kuhar.

Iako je pobjeda izborena u posljednjih 15-ak minuta utakmice, Varteks je tijekom cijele utakmice bio bolja i kvalitetnija ekipa. Početak utakmice donio je dvije situacije u kojima je pokušao Nikola Sakač, ali nisu to bile ozbiljne prijetnje golu Poleta. Slijedi sjajan dribling Ivana Soksera u 25. minuti, te još bolji udarac, ali lopta je prohujala uz lijevu stativu. Već u slijedećm napadu lijepu priliku glavom imao je kapetan Nikola Drožđek, nakon ubačaja Nevena Puclina, ali i taj pokušaj ne pronalazi okvir gola. I onda gosti iz prvog pravog pokušaja napada prelaze u vodstvo. Dubinskom loptom pronađen je u vrhu napada Denis Bartolec, koji u situaciji 1 na 1 sa Martinom Hrženjakom ne griješi. Iako je to bio priličan šok za ekipu Varteksa, situacija na terenu se nije bitnije promijenila. Varteks i dalje napada, a u 41. minuti dobro je iz slobodnog udarca opalio Sokser, a odbijenu loptu u mrežu ne uspjeva ubaciti Sakač.

1109-polett-440

Drugo poluvrijeme bilo je preslika prvog, ali sa još boljom i konkretnijom igrom Varteksa, a nagrada je došla u 54. minuti. U kaznenom prostoru gostiju srušen je Filip Dolenc, a iz kaznenog udarca na 1:1 izjednačuje Marko Bogović. Dvije minute kasnije Puclin je opasno tukao, ali i ta lopta odlazi pored gola. Pritisak Varteksa u narednim minutama još je više rastao, da bi u 75. minuti napokon zasluženo prešao u vodstvo. Nakon kornera lopta se odbila do Soksera, koji odličnim prizemnim udarcem zabija za 2:1. Nova prilika za povećanje vodstva ukazala se u 78. minuti. Bio je to novi kazneni udarac za Varteks, nakon rušenja Borne Radića u šesnaestercu Poleta. No ovaj put udarac Bogovića brani vratar Poleta Matija Detelj. Nije ni to pokolebalo igrače Varteksa u nastojanjima da potvrde pobjedu. Pa je tako za konačnih 3:1 u 84. minuti zabio Matija Kuhar, nakon lijepog proigravanja Puclina.

1109-polett-440-2

Trećom pobjedom u nizu i četvrtom utakmicom bez poraza Varteks je tako došao do 6. mjesta na tablici 1. ŽNL i sa velikim samopouzdanjem kreće na gostovanje u slijedećem kolu. Suparnik Varteksu bit će ekipa Bednje iz Beletinca, koja je u ovom kolu remizirala 2:2 sa vječnim rivalom Čevom. Susret u Beletincu na rasporedu je slijedeće nedjelje 16.11. sa početkom u 14:00 sati.

Mlađe kategorije Varteksa također su bile uspješne u 13. kolu. Juniori su pobijedili 10:2, dok su pioniri svoje vršnjake iz Tuhovca pobijedili 11:0. Utakmicu pionira obilježio je i jedan neugodan trenutak. U posljednjim minutama došlo je do ozljede koljena Ivana Hohnjeca, zbog koje je morala biti pozvana i hitna pomoć. No prema posljednjim informacijama, na sreću se ne radi o težoj ozljedi. Ivanu želimo brz oporavak i da nam se što prije vrati.