Varteks zaustavljen u četvrtfinalu Kupa

09
Listopad
2014

Varteks je svoj nastup u županijskom nogometnom kupu završio u četvrtfinalu. Ekipa Bednje iz Beletinca slavila je na igralištu u Jalkovcu 2:1, golovima Maria Juraka i Nikole Hranića. Pobjedu gostiju ublažio je Matija Cvetko.

1008-kup-bednja-440

Nakon tri dobra nastupa u Kupu ŽNS Varaždin, ekipa Varteksa isto nije uspjela ponoviti u četvrtfinalu. Ekipa Bednje slavila je u utakmici bez puno prilika, te je tako izborila nastup u polufinalu.
U prvih 20-ak minuta obje su ekipe igrale dosta rezervirano i nervozno, a prvu priliku bilježimo u 21. minuti kada gosti prijete preko Toma Koščaka. Rastrgana igra na sredini terena i puno dugih lopti nastavilo se i dalje, da bi gosti u 36. minuti došli do vodstva. Po lijevoj strani prošao je Karlo Kutnjak, prizmeno ubacio pred gol Varteksa, gdje je na drugoj stativi spreman Mario Jurak i gosti vode. Samo dvije minute kasnije u odličnoj prilici je i Filip Štefulj, ali njegov udarac prohujao je uz lijevu stativu Varteksovog gola.

1008-kup-bednja-440-2

Nastavak nije mogao početi bolje za goste. Već u 47. minuti Bednja ima 2:0. Imali su gosti korner nakon kojeg obrana Varteksa loše reagira, lopta dolazi do Nikole Hranića, koji nije imao težak posao. Gosti ponovo prijete preko Koščaka u 51. minuti, koji glavom nakon ubacivanja Marka Bosilja puca preko gola. U 62. minuti imao Varteks veliku priliku vratiti se u utakmicu. Sjajno je sa 20-ak metara potegao Marko Bogović, lopta se od prečke odbija u pod, a u gužvi nažalost nitko od igrača Varteksa ne uspjeva ugurati loptu u mrežu. Nakon toga igra se ponovo smirila, sa laganom inicijativom Varteksa, ali bez konkretnog učinka. Osim pokušaja izvana Patrika Đunđeka i Krunoslava Domitera, većih prilika nije bilo. Ipak, u prvoj minuti sudačke nadoknade Varteks je uspio smanjiti. Nakon kornera u gužvi se najbolje snašao Matija Cvetko koji postiže svoj prvi gol u seniorskom dresu. Do kraja je ipak ostalo premalo vremena za Varteks da eventualno izbori jedanaesterce.

Slijedeći nastup Varteksa imat ćemo već ove subote 11.10. u sklopu 9. kola 1. ŽNL. Na igralište u Jalkovcu stiže ekipa Sloge iz Slokovca. Susret počinje u 16:00 sati.