Gosti uzeli puni plijen

22
Rujan
2014

U 6. kolu 1. ŽNL nogometaši Varteksa doživjeli su neugodan poraz na domaćem terenu protiv Mladosti iz Šemovca. Gosti su slavili 5:1, a strijelci su bili Nikola Sajko tri puta, po jednom Danijel Dubravec i Zlatko Novak, dok je jedini gol za Varteks zabio Marko Bogović.

Loš dan mlade ekipe Varteksa na najbolji su način iskoristili gosti iz Šemovca, te čvrstom igrom i na krilima odličnog Sajka odnijeli uvjerljivu pobjedu.
Gosti su poveli već u 6. minuti nakon što je Varteksov vratar Martin Hrženjak skrivio jedanaesterac. Iskupio se Hrženjak na najbolji mogući način, obranivši jedanaesterac, ali nakon odbijene lopte gosti su prisebniji, točnije Danijel Dubravec i Mladost prelazi u vodstvo. Do povećanja vodstva gosti su došli u 20. minuti, nakon prodora Nikole Sajka. Rijetke Varteksove prilike bilježimo u 27. i 30. minuti kada opasno izvana tuku Patrik Tudjan i Nikola Drožđek, čiji slobodni udarac prolazi tik uz desnu stativu. U 40. minuti već je 3:0 za goste. Loše je jednu loptu vrataru glavom vratio Krunoslav Domiter, sve je to dobro pratio Sajko koji zabija svoj drugi gol na utakmici. Ipak, Varteks se uspjeva vratiti u utakmicu u 44. minuti kada na 1:3 lijepim udarcem smanjuje Marko Bogović. A u posljednjim trenucima prvog poluvremena mogao je Varteks i do drugog gola, ali udarac glavom Bogovića, nakon ubačaja Borne Radića, brani gostujući vratar Mario Sušec

0817-varazdinsn-440
Arhivska fotografija

Početkom nastavka potpuno drugačija slika. Varteks puno bolje kreće i udarcima Nikole Sakača u 47. i 52. minuti najavljuje da ima još što za reći u ovoj utakmici. Velika prilika za povratak u utakmicu propuštena je u 55. minuti kada udarac glavom Drožđeka sa crte spašavaju gosti, čija odbijena lopta dolazi na glavu Daria Levatića, no i njegov udarac glavom ne ulazi u mrežu. Bilo je to najbolje razdoblje igre Varteksa, ali nažalost prilike nisu iskorištene, te su gosti sve lakše odoljevali napadima Varteksa, a u 79. minuti čak su i povećali vodstvo. Odličnim udarcem na 1:4 povisio je Zlatko Novak. Bila je to konačna potvrda pobjede gostiju. Vidjeli smo doduše još jedan sjajan udarac Bogovića sa preko 30 metara, ali i ta lopta ne odsjeda u mreži, već na stativi gostujućeg gola. Zabili su gosti i peti gol i to u sudačkoj nadoknadi. Svoj treći gol zabio je Sajko.

Utakmica koju će što prije htjeti zaboraviti i igrači i navijači, a prilika za popravak i za nova tri boda bit će slijedeći vikend. Točnije u subotu 27.09. Varteks će gostovati kod trenutno vodeće ekipe prvenstva NK Čevo iz Podevčeva. Susret je na rasporedu u 16:30.

Spomenimo i rezultate mlađih selekcija. Juniori su u subotu neočekivano remizirali sa vršnjacima iz Šemovca. Rezultat je bio 2:2. Pioniri su bili vrlo uvjerljivi i sa 21:0 ubilježili novu pobjedu.