Preskočena i druga prepreka u kupu

10
Kolovoz
2014

U 2. kolu Kupa ŽNS Varaždin odigranom na SRC Sloboda, NK Varteks ugostio je ekipu Sračinca i pobjedom 3:0 plasirao se u 1/8 finala. Dva je puta mrežu protivnika tresao Ivan Sokser, a jednom Patrik Đunđek.

0809-kup-sracinec-440-3

Novi bitno pomlađeni Varteks, pod vodstvom Zorana Kastela preskočio je još jednu prepreku u županijskom nogometnog kupu. Nakon visoke pobjede nad Vindijom iz Donje Voće (5:1), u drugom kolu Varteks je bio bolji od ekipe Sračinca i zasluženo izborio plasman u 1/8 finala kupa. Nije to bila utakmica sa pregrštom prilika, ali od početka do kraja vidjelo se da je Varteks kvalitetnija ekipa, a konačnih 3:0 to je na kraju i pokazalo.
U prvih 15-ak minuta, nakon početnog ispitivanja snaga, vidjeli smo jedan pokušaj izvana Ivana Soksera, a u dva navrata nai isti način pokušao je i Nikola Sakač. Imao je Sokser još jednu šansu u 32. minuti, ali i taj udarac odlazi preko gola. Do kraja poluvremena opasno je još zaprijetio i Dino Pomper.

0809-kup-sracinec-440-2

Nastavak ubrzo donosi i vodstvo Varteksa. Već u 49. minuti nakon dodavanja Puclina za 1:0 zabija Sokser. Nakon toga Varteks se još malo oslobodio, a gostima je sve teže bilo pratiti taj ritam. Tako je u 55. minuti, nakon odlične duge lopte, u velikoj prilici Matija Kuhar koji se nažalost ne snalazi najbolje pred vratarom gostiju. Ipak u 60. minuti već je 2:0. Ponovo je strijelac Ivan Sokser, čiji udarac sa 15-ak metara prvo pogađa vratnicu, a potom se od leđa gostujućeg vratara odbija u gol. Smirio je Varteks igru nakon tog drugog gola i kontrolom igre nije dozvolio Sračincu neke ozbiljnije prilike. U 72. minuti Varteks diže na 3:0. Ubacio je sa lijeve strane Puclin, a na drugoj stativi loptu prihvaća Patrik Đunđek i sjajnim udarcem postavlja konačni rezultat.

0809-kup-sracinec-440

U 1/8 finala koje je na rasporedu 03.09.2014., koje će ujedno biti i posljednje kolo koje će se igrati u jesenskom dijelu, Varteks će se susresti sa boljim iz ogleda Obreša i Zelengaja.