Juniori preokretom do pobjede

01
Listopad
2011

U utakmici 8. kola II. ŽNL Istok juniori Varteksa zabilježili su drugu pobjedu u nizu savladavši u gostima NK Mladost iz Varaždinskih Toplica sa 2:1, nakon što je prvo poluvrijeme završilo 1:0 za domaćine. Strijelci u pobjedi Varteksa bili su Matija Komes i Karlo Perčinlić.

Nakon prve prvenstvene pobjede u prošlom kolu protiv Zagorca, juniori Varteksa došli su do nova tri boda i u Varaždinskim Toplicama, nakon jedne vrlo borbene i kvalitetne utakmice.
Odlično je Varteks otvorio utakmicu, pa smo već u prvih pet minuta utakmice vidjeli dvije velike prilike za Varteks. Jednom je zaprijetio Šestak, a već par trenutaka kasnije i Perčinlić. Vidjelo se već od početka da su dečki željni igre, ali i golova. Slijedeću priliku bilježimo u 15. minuti kada Elvis Rog pokušava sa visine šesnaesterca, ali golman domaćina je bio spreman. U nastavku prvog dijela bilo je manje prilika, ali borbenosti i zalaganja nije nedostajalo. Međutim, kako to obično biva u nogometu, nakon jedne greške na sredini terena, domaćini dolaze do vodstva. Igrala se 40. minuta. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja iznošenja lopte sa svoje polovice, igrači Varteksa gube loptu, a gosti u dva poteza stižu do Varteksovog gola i zabijaju za 1:0. Bio je to veliki šok za igrače Varteksa, s obzirom na vrlo dobru igru koju su pokazali u prvom poluvremenu.

1001-juniori-toplice-440

Bez obzira na primljeni gol, mladi bumbari krenuli su u drugo poluvrijeme sa još više žara i borbenosti, pa već nakon pet minuta nastavka bilježimo novu priliku. Nakon prekršaja malo izvan šesnaesterca loptu je namjestio Patrik Šestak i vrlo dobrim udarcem opasno zaprijetio vrataru Mladosti. U 55. minuti Varteks zasluženo dolazi do izjednačenja. Loptu je po lijevoj strani sa svoje polovice povukao Tino Keretić i oštro nabacio u sredinu, gdje natrčava Matija Komes i mirno pogađa za 1:1.
Bio je to dodatni impuls za igrače Varteksa i pritisak prema golu domaćina povećavao se iz minute u minutu. Sve to dovelo je do i više nego zasluženog vodstva. Igrala se 63. minuta kada je odličnu dubinsku loptu prihvatio Karlo Perčinlić i sjajnim lobom sa 16 metara prebacio domaćeg vratara. Ni nakon vodstva nisu mladi bumbari posustali. Dapače, želja i borbenost bili su na najvišoj razini. Počeli su tada prijetiti i domaćini, ali sve je to uspješno rješavala danas odlična obrana Varteksa zajedno sa vratarom Fabijanom Hrnčićem.
Desetak minuta nakon vodstva ozbiljno je zaprijetio i Patrik Težak nakon odlično izvedenog slobodnog udarca. Do kraja utakmice igralo se napadački sa obje strane, pa smo bili svjedoci vrlo zanimljivim posljednjim minutama, u kojima su domaćini dosta toga pokušavali, ali konrketnije prilike ipak je imao Varteks. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka slavlje mladih bumbara moglo je početi, a već nekoliko trenutaka kasnije iz svlačionice se zaorila i Varteksova himna.

1001-juniori-toplice2-440

Mora se priznati da ova juniorska ekipa iz utakmice u utakmicu igra sve bolje, da se sve više vidi uigranost i upoznavanje, kako na terenu tako i izvan njega i da ove dvije pobjede zaredom nikako nisu slučajnost. Stoga velike čestitke juniorima Varteksa na novoj pobjedi, a svim navijačima i simpatizerima NK Varteks pozivnica da dođu i na juniorske utkamice i podrže ovu ekipu.
Prva slijedeća prilika je već slijedeće subote 08.10. kada nam u goste dolaze juniori NK Obreš iz Svetog Ilije, trenutno trećeplasirana momčad II. ŽNL Istok. Utakmica će se odigrati na igralištu u Jalkovcu sa početkom u 16:00 sati.