Uspješna generalka pred početak prvenstva

02
Ožujak
2014

U posljednjoj trening utakmici pred početak proljetnog dijela prvenstva, Varteks je danas na svom terenu u Jalkovcu ugostio NK Struga-Rovokop. Konačan rezultat bio je 4:1, a strijelci za Varteks bili su Ivan Kostelac, Dominik Matučec, Marko Bogović i Nikola Drožđek.

0302-struga-440

Većim dijelom bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je Varteks mogao i uvjerljivije slaviti.
Za 1:0 zabio je već u 4. minuti Ivan Kostelac na asistenciju Ivana Soksera. U 9. minuti već je 2:0. Ovaj put Kostelac je asistent, a strijelac Dominik Matučec. Nastavio je Varteks sa kombinatornom i agresivnom igrom, a u 17. minuti pada i treći gol. Korner je izveo Borna Radić, a u gužvi se najbolje snašao mladi Marko Bogović. Lijepu priliku za povećanje vodstva imao je i mladi Neven Puclin, nakon lijepog proigravanja od strane Radića, a u 26. minuti opasno sa 16-ak metara puca Kostelac. No u 29. minuti gosti ni krivi ni dužni smanjuju na 3:1, nakon nesporazuma Varteksovog stopera Brune Popovića i vratara Fabijana Hrnčića. Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedan lijepi udarac Kostelca, koji je nažalost odsjeo na stativi.

0302-struga-440-2

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak Varteksove dominacije, a već u prvim sekundama opasno je zaprijetio Dario Horvat. U 49. minuti nova lijepa akcija Varteksa. Dugu loptu odlično je prihvatio Kostelac, odmah ubacio u sredinu gdje od prve puca Karlo Perčinlić, ali gostujući vratar je spreman. Slijedi slobodni udarac Soksera kojeg skida gostujući vratar, a opasno izvana prijeti i Dinko Solić u 59. minuti. U 62. minuti postavljen je i konačni rezultat utakmice. Izborio se za udarac na desnoj strani Nikola Drožđek, a lopta se od gostujućeg obrambenog igrača odbila u gol. Do kraja utakmice još je u dva navrata Horvat pokušavao udarcima sa distance, ali rezultat se nije mijenjao.