Protiv Zagorca samo do boda

25
Rujan
2011

Puno bolje drugo poluvrijeme u utakmici protiv NK Zagorca nije bilo dovoljno dobro da ispravi "mlaki" i nedorečen Varteksov nastup iz prvog poluvremena, iz kojeg smo izašli sa 2 pogotka minusa. Tako nas krajnji rezultat od 2:2 ostavlja u žaljenju za sva tri boda.

Varteks je u utakmicu prvih desetak minuta krenuo dosta dobro, no čvrsto i hrabro stali su i Kneginščanci. Poluprilike su se nizale na obje strane, ali iz minute u minutu sve je primjetljivija bila jalovost i nedorađenost napadačke linije, te zbog nekoncentracije propuštamo nekoliko izglednih prilika za pogodak. Istovremeno i posljednja linija djeluje neorganizirano, a ponekad i "panično", te su nerijetko Zagorci bez mnogo problema dolazili pred Varteksova vrata. Razvidno je bilo koliko zapravo na terenu znači trener-igrač Denis Vidaček, koji nije mogao biti ni na klupi zbog važeće suspenzije slijedom crvenog kartona iz Tuhovca.

Varteks - Zagorac

Niz pogrešaka i gotovo "bezidejno srljanje" iskusni Zagorci znali su kapitalizirati. U 36. minuti Varteksovci gube još jednu loptu na sredini terena, te u kontri napadač Zagorca Marko Blaži u trku vješto prebacuje istrčalog stopera Vanju Seidl. Zaobišavši stopera, sam oči u oči s novim vratarem Varteksa Mladenom Bogović, nema težak zadatak matirati ga preciznim pogotkom u daljnji kut. 0:1 kao hladan tuš za oko 300 okupljenih gledatelja u Jalkovcu. To nije bilo dovoljno da probudi "zaspale" Varteksove napadače, te Varteks i dalje igra bezidejno, gotovo zbunjeno. Gosti pak s druge strane osjećaju nemoć Varteksa i još hrabrije jurišaju na domaća vrata. I trud se isplatio - u posljednjoj minuti prvog poluvremena ponovo kobni Marko Blaži - siguran udarac sa samog ruba vratarevog prostora ostavlja Bogovića prekratkim i donosi novi šok domaćim navijačima - Zagorac u svlačionice odlazi s 0:2 na kontu.

Ne možemo znati što je točno rečeno u Varteksovoj svlačionici, no na teren u drugom poluvremenu istrčava "onaj pravi" Varteks. Dominantan i napadački, s idejama i maštovitošću kako prodrijeti do protivnikovih vratiju. Kako su se iz minute u minutu dueli sve više dobivali, tako je i rasla sigurnost, te sve izglednije prigode. Dok konačno u 60-oj minuti kapetan Nikola Martinez nije vratio osmjehe na lica mnoštva navijača. Luka Lončar izveo je korner s desne strane i precizno pronašao Martineza, koji glavom sprema za 1:2. Nakon toga kao da su Varteksovci skinuli kamenje s leđa i sve žešće jurišali na gostujuća vrata. Gosti se sve više moraju povlačiti na svoju polovicu terena, pa tako tek iz prekida u 80-oj minuti Goran Varga ponovo trese Zagorčevu mrežu. Bio je to slobodan udarac s lijeva, oko 25-30 m od vratiju. Varga silovito udara, a lopta se od same prečke odbija u gostujuća vrata.

Rezultat je izjednačen, te kreće utrka s vremenom. Varteksovci su posljednjih 10-ak minuta praktički "kampirali" pred vratima Zagorca, dok gosti taktičkim "ležanjem na travi" troše preostalo vrijeme. Na iznenađenje sviju, glavni sudac Tomičić, na trenutke nesiguran, ali ipak solidan, ne nadoknađuje barem 4 minute izgubljenog vremena, te tako otklanja zadnje nade Varteksovaca u potpuni preokret.

Kao što je rečeno, ostat će veliki žal za izgubljenih dva boda na domaćem terenu, koji bi mogli biti i presudni u nastojanjima NK Varteksa da već u prvoj godini prijeđe u viši rang natjecanja. Naime, glavni konkurent za ulaznicu u prvu ligu, NK Obreš, pobjegao je već na 5 bodova prednosti pobjedom na drugoplasiranom NK Slobodom (T). Na Varteskovim prvotimcima ostaje "domaća zadaća" da nauče lekciju da se svaki protivnik respektira i jednako ulazi u svaku utakmicu. Jer navijači očekuju uvijek maksimum na terenu!