Visoka pobjeda juniora za kraj polusezone

23
Studeni
2013

U posljednjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva juniori Varteksa svladali su na gostovanju NK Slogu iz Slokovca sa visokih 6:0. Po dva puta zabili su Neven Puclin i David Lončina, te po jednom Matija Kuhar i domaći igrač Denis Kovaček.

1123-sloga-juniori-440

Po teškom, vodom natopljenom terenu bolje su se snalazili gosti. Prvu priliku imali su u 5. minuti kada je Amir Mušović nabacio, a Neven Puclin puca u domaćeg vratara. U 24. minuti odličnu priliku imao je Luka Matvij ali je vratar uspio sačuvati mrežu. Samo četiri minute kasnije vodstvo Varteksa. Mušović izvodi korner sa lijeve strane a najspretniji pred domaćim golom je David Lončina za 0:1. Nakon sjajne kombinacije Mušovića i Matvija, Puclin je sam izašao pred domaćeg vratara Franju Balašku te šalje loptu u mrežu za 0:2. U 36. minuti bilježimo prvu pravu priliku domaćina ali Fabijan Hrnčić lijepom paradom brani udarac.

1123-sloga-juniori-440-2

Drugo poluvrijeme domaćin otvara prilikom koja završava obranom Hrnčića. Varteks prijeti u nekoliko navrata preko Matvija i Puclina ali domaći vratar spriječava povećanje vodstva. U 70. minuti Nikola Božinić ubacuje u kazneni prostor gdje Denis Kovaček nespretnom reakcijom vara svog vratara i povećava vodstvo Varteksa na 0:3. Šest minuta kasnije Matvij upošljava Matiju Kuhara koji bez većih poteškoća postiže pogodak za 0:4. Domaćini ponovo prijete u 77. minuti, ali Hrnčić bez većih problema kroti udarac. Svoj drugi i varteksov peti gol na utakmici Puclin postiže u 82. minuti. U sljedećem napadu Patrik Đunđek prijeti dalekometnim udarcem ali Balaško brani. Konačnih 0:6 postavlja Lončina nakon asistencije Mušovića.