Poraz i u Selniku

27
Listopad
2013

Gostovanje u Selniku kod tamošnje Plitvice, u sklopu 11. kola 1. ŽNL, donijelo je Varteksu novi poraz. Domaćini su zasluženo slavili sa 3:1, a strijelci su bili: Kristijan Cmrečnjak, Danijel Skupnjak i Dejan Slunjski za domaćine, dok je počasni pogodak za Varteks postigao Borna Radić.

0908-obres-440
Arhivska fotografija

Tko zna kako bi se utakmica dalje odvijala da je već u 2. minuti Varteks poveo. No odličan udarac Borne Radića sa ruba kaznenog prostora pogodio je stativu domaćeg gola. Dobro je Varteks počeo utakmicu, ali u 13. minuti domaćini iz prve svoje akcije dolaze do vodstva. Nakon ubačaja s desne strane na drugoj stativi spreman je Kristijan Cmrečnjak i Plitvica ima 1:0. Nakon gola ponovo Varteks uzima loptu i ima inicijativu, ali u 27. minuti već je 2:0 za Plitvicu. Ponovo je lopta ubačena s desne strane na drugu stativu, gdje glavom zabija Danijel Skupnjak. Nakon tog gola domaćini dobivaju krila, pa su tako u 29. i 31. minuti mogli do novog pogotka, ali u oba navrata odlično je reagirao Luka Mikić na golu Varteksa. Šansu za hvatanje priključka imao je u 36. minuti Dinko Solić, ali u izglednoj situaciji u kaznenom prostoru domaćina, puca ravno u vratara Gašparića. A da situacija bude još gora za Varteks, pobrinuo se u 42. minuti Dejan Slunjski, čiji se slobodan udarac odbija od živog zida, vara vratara Mikića i lopta završava u mreži za visokih 3:0.

U nastavku su domaćini odmah od početka prepustili inicijativu Varteksu, ali većih opasnosti pred golom Plitvice nije bilo sve do 60. minute kada na 3:1 smanjuje Borna Radić. Dvije minute kasnije moglo se sve zakomplicirati u Selniku. Nakon kornera s desne strane lopta je došla na drugu stativu do Dominika Matučeca, čiji udarac odlično brani Gašparić. Ipak, lopta u gužvi dolazi na glavu Varteksovog kapetana Nikole Drožđeka, čiji udarac prolazi tik uz lijevu stativu gola domaćina. Uslijedilo je razdoblje jalove premoći Varteksa u posjedu lopte, ali pravih prilika nije bilo sve do 85. minute kada se oči u oči sa golmanom našao Radić, ali pobjednik tog dvoboja je domaći vratar Gašparić.

Na kraju domaći zasluženo osvajaju 3 boda, a Varteks će svoju priliku za nove bodove tražiti slijedeće nedjelje 03.11. na stadionu Varteksa, protiv Rudara 47 iz Donjeg Ladanja. Utakmica je na rasporedu u 14:30.