Poraz u Turčinu

29
Rujan
2013

U utakmici 7. kola 1. ŽNL NK Varteks je doživio novi poraz. Ovaj put na gostovanju u Turčinu pobjedu je odnijela momčad domaće Dubravke. Strijelci za domaće bili su Kristijan Ribić, Nikola Špicer i Marko Hrebak.

Po vrlo kišovitom vremenu i teškom terenu momčadi Dubravke i Varteksa pružile su danas borbenu igru, u kojoj su na kraju zasluženo slavili domaćini.

Varteks je bolje otvorio utakmicu i u prvih 20-ak minuta igralo se većinom na polovici Dubravke, ali osim pokušaja Ivana Soksera i Davida Matučeca izvana, nije bilo većih prilika. U nastavku poluvremena gledali smo opasnije domaćine. Prvo su u dobrim prilikama bili Kristijan Ribić i Karlo Kutnjak, da bi u 34. minuti domaćini pogodili i stativu. Do kraja poluvremena bilježimo još opasan slobodni udarac Ribića sa preko 30 metara, ali lopta odlazi povrh gola Luke Mikića.

0929-dubravka-440

Neumoljiva kiša igrače je dočekala i u nastavku, a prvu opasnost vidjeli smo pred golom Dubravke. Slobodan udarac lijevo iskosa izveo je Dario Horvat, lopta je padala točno pod prečku, ali domaći vratar uspio ju je odbiti preko gola. U 57. minuti vidjeli smo i najveću priliku za Varteks. Lijepo je u jednoj polukontri Dominik Matučec proigrao na lijevoj strani Bornu Radića, koji se sjurio u šesnaesterac domaćina, ali nažalost njegov udarac odsjeda na desnoj stativi. Nakon toga ponovo se bude domaćini i u 73. minuti dolaze do vodstva. Nakon prodora po lijevoj strani i povratne lopte strijelac je Kristijan Ribić. U 80. minuti domaćini postižu i drugi gol. Nakon slobodnog udarca s desne strane lopta se od Nikole Špicera odbila u mrežu Varteksa. Točku na "i" pobjede domaćina stavlja lijepim pogotkom Marko Hrebak u sudačkoj nadoknadi.

U slijedećem kolu Varteks će ugostiti momčad Jalžabeta. Utakmice je na rasporedu u nedjelju 06.10. sa početkom u 16:00 sati.