Varteks pobijedio Nedelišće

18
Rujan
2013

U prijateljskoj utakmici odigranoj danas na igralištu u Jalkovcu, NK Varteks pobijedio je hrvatskog trećeligaša NK Nedelišće sa 2:1. Strijelci za Varteks bili su Dinko Solić i Marko Poljan, dok je za goste zabio Neven Bujanić.

Današnja utakmica bila je i debi na klupi novog trenera Varteksa Damira Maretića. Bila je to dobra prilika da se Maretić malo bolje upozna sa momčadi, a jak protivnik bio je još motiv više igračima da se u što boljem svijetlu predstave novom treneru.
Od samog početka Varteks je krenuo vrlo žustro, odlučan da ovu utakmicu odigra maksimalno ozbiljno. Već u 5. minuti u prilici je Dominik Matučec, a u 12. Varteks dolazi i do vodstva. Nakon proigravanja Matučeca, Dinko Solić lijepo vara vratara Nedelišća za 1:0. Uslijedilo je razdoblje čvrste igre u sredini terena, gdje Varteks nije dao gostima da se razmašu, pa prvu prijetnju gostiju bilježimo tek u 25. minuti, nakon snažnog udarca izvana kojeg sigurno kroti Marko Šprem. Do kraja poluvremena bilježimo još pokušaj Borne Radića.

0918-nedelisce-440

Početak drugog poluvremena pripao je gostima koji prvo u 54., a potom u 64. opasno pucaju u okvir gola Varteksa, ali u oba slučaja odlično je reagirao još jedan debitant u momčadi Varteksa, mladi vratar Luka Mikić. No samo minutu kasnije lošu reakciju obrane Nedellišća iskoristio je David Matučec, ali biva srušen u kaznenom prostoru gostiju, pa je sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Siguran strijelac za 2:0 bio je Marko Poljan. Veliku priliku imao je i Ivan Sokser nakon što ga je uposlio Nikola Drožđek, no nije bio precizan. Pred sam kraj utakmice gosti su ipak uspjeli smanjiti na 2:1, golom Nevena Bujanića

Nakon ove pripremne utakmice slijede nova uzbuđenja u prvenstvu. Već u nedjelju 22.09. slijedi nova teška utakmica za Varteks. U goste na stadion stiže vrlo dobra momčad Bednje iz Beletinca. Početak utakmice je u 16:30 sati.