I bez isključenog trenera-igrača do nove pobjede

18
Rujan
2011

Ni nebrojene pogreške i "propusti" glavnog suca Pajtaka, "okrunjene" isključenjem trenera-igrača Denisa Vidačeka u 35. minuti zbog prigovora, nisu zaustavile Varteksovce da i s igračem manje čak 2/3 utakmice svladaju domaći Polet s 1:3.

Tuhovec je vjernim navijačima NK Varteksa ostao u "gorkom" sjećanju pošto je krajem srpnja, u prvoj službenoj kup utakmici, polukompletna i poluspremna ekipa Varteksa izgubila na istom tom terenu s (pre)visokih 5:0. Stoga su danas navijači NK Varteksa, ponovo mnogobrojni i na gostovanju, iza ograde igrališta u Tuhovcu potajno isčekivali "slatki revanš".

No, već prije polaska via Tuhovec, nisu baš hrabrile informacije da u novu utakmicu krećemo tek s trećim vratarom Mišom Božinić, pošto je dosadašnji prvi vratar Franjo Klepač nenadano odlučio otići iz kluba, a rezervni vratar Željko Lelkić ozlijedio je nogu. Na našu veliku radost, Božinić se vrlo dobro snašao i bio siguran u ključnim trenucima utakmice. U ovom kolu izostao je i standardni prvotimac, stoper Vanja Seidl.

Polet - Varteks

Od samog ulaska u utakmicu krenulo se energično i borbeno, s mnogo izmjena posjeda lopte na sredini terena. Varteks je svoje dobro otvaranje i taktičko postavljanje već u 4. minuti zapečatio prvim zgoditkom! Nakon presretanja napada domaćina Varteksova defenzivna linija pokreće brzi kontranapad. Luka Lončar brzim prodorom po lijevom boku donosi loptu na 20-ak metara pred domaćeg vratara. U duelima s domaćom obranom najspretniji je bio Filip Dolenc, te brzo upošljava Gorana Vargu koji se oslobodio na lijevom krilu, te sa samog lijevog vanjskog ruba šesnaesterca topovski pogodio za 1:0.

Do poravnja gosti dolaze iz prekida u 33. minuti, kada kapetan Poleta Denžić, izvodeći korner s desne strane, precizno pronalazi suigrača Modrića na drugoj stativi, a ovaj rutinerski glavom sprema loptu u mrežu iza neuspješnih Varteksovih "skakača".

Utakmicu u Tuhovcu nije obilježila samo neprevidivo velika želja i motivacija obiju strana za pobjedom. Nažalost, prečesto je glavni arbitar Dragutin Pajtak bio u centru pažnje, te svojim čudnim i preočigledno neuravnoteženim kriterijima i odlukama, te neobjašnjivim uzastopnim propustima, doslovce "izluđivao" i domaće i gostujuće navijače! Tako je i nakon ponovljenog i opravdanog prigovora trenera-igrača Denisa Vidačeka na sudački kriterij, te "nepuštanje" prednosti, "nagradio" žutim, a zatim i direktnim crvenim kartonom. Bilo je to u 35. minuti utakmice, čime je Varteks ostao bitno hendikepiran u nastavku, pošto su do tada snage na terenu bile prilično izjednačene.

U drugom poluvremenu, međutim, Varteks dobrom preraspodjelom igrača na terenu zadržava kontrolu nad domaćinima, vrlo dobro zatvarajući sve moguće puteve prema našim vratima. Igra se nastavila jednako visokim tempom napad-protunapad, koji nije jenjavao.

U 70. minuti, nakon jednog takvog protunapada, koji je započeo Nikola Drožđek osvojivši loptu pred našim šesnaestercom, te brzo pronašavši Filipa Dolenca na sredini gostujuće polovice. "Doli" u sprintu lijevom stranom igrališta utrčava u šesnaesterac, a ramenom ga iz balansa izbacuje i ruši Poletov igrač Katalenić. Sudac Pajtak ovaj puta ne dvoumi i dosuđuje najstrožu kaznu, a neumoljivi "egzekutor" s bijele točke je Goran Kučar.

77. minuta donosi i konačnu potvrdu pobjede Varteksa u Tuhovcu. Ponovo je uspješno presiječen napad Poleta, ovaj puta naš kapetan Nikola Martinez spretno oduzima loptu na sredini našeg dijela terena, prebacuje Lončaru, a ovaj pronalazi Vargu. Varga brzim okretom i sokolovskim pogledom zapaža Marka Poljan, koji utrčava po desnom krilu, i iznimno precizno lobom prebacuje obrambene igrače, servirajući loptu Poljanu. Ovaj spretno zaobilazi dva obrambena igrača i s oko 11 metara s desna matira domaćeg vratara, za Varteksovih završnih 1:3.