Remi protiv aktualnog prvaka

25
Kolovoz
2013

U utakmici 2. kola 1. ŽNL Varteks je danas na stadionu ugostio momčad Plitvice iz Gojanca, aktualnog prvaka i osvajača Kupa ŽNS. Završilo je remijem, a dvostruki strijelac za Varteks bio je Borna Radić, dok su za goste zabili Ilija Črnila i Vinko Horvat.

0825-plitvica-440

Nakon nes(p)retnog poraza u 1. kolu protiv Nedeljanca, danas smo gledali osjetno bolji Varteks, a do punog plijena nedostajala je malo bolja realizacija.
Počeo je Varteks vrlo jako. Već u 2. minuti prijeti Romano Nježić, a u 7. mladi Ivan Sokser iz slobodnog udarca pogađa gredu. Odmah potom u prilici je i Dominik Matučec. Odličnih početnih 15 minuta zaključuje Robert Namjesnik udarcem koji je prošao tik uz desnu stativu gola Plitvice. Gosti prvi puta prijete u 24. minuti, kada udarcem sa ruba kaznenog prostora prijeti Nino Melnjak, ali Marko Šprem na golu Varteksa je spreman. Nedugo zatim opet je u prilici Matučec, ali i ovaj puta udarac prolazi tik uz desnu stativu. Inicijativu i odličnu igru Varteks je okrunio u 29. minuti, nakon što je u kaznenom prostoru gostiju srušen Namjesnik. Siguran strijelac za 1:0 bio je Borna Radić. Do kraja poluvremena još je opasno pucao Dario Horvat, a još bolju priliku imao je Namjesnik u 42. minuti. Odlično ga je proigrao Zoran Kastel, ali Namjesnikov lob odlazi preko gola.

0825-plitvica-440-2

U nastavak su bolje krenuli gosti i u 56. minuti dolaze do izjednačenja. Nakon ubačaja na drugu stativu i povratne lopte strijelac je Ilija Črnila. Varteks vrlo brzo uzvraća udarac i u 59. minuti već je 2:1. Strijelac iz još jednog jedanaesterca bio je ponovo Radić, nakon što je vratar Plitvice Antonio Kišiček u kaznenom prostoru srušio Dominika Matučeca. No nakon tog gola Varteksova igra polako pada, a gosti postaju opasniji. Ipak konkretnijih prilika nije bilo, osim prodora Melnjaka, kojeg odličnim izlaskom spriječava Šprem. U 64. minuti ponovo dvije velike šanse za Varteks. Nakon kornera lopta dolazi do Nježića koji lijepo puca, vratar Kišiček odbija, a lopta ponovo dolazi do Nježića, koji pokušava glavom, a udarac ponovo odsjeda na gredi. Sve te propuštene prilike Varteksa nisu mogle proći nekažnjeno, pa tako gosti u 78. minuti dolaze do novog izjedančenja. Strijelac je nakon udarca sa ruba šesnaesterca bio Vinko Horvat. Bio je to novi hladan tuš za momčad Varteksa. Ipak i nakon drugog izjednačenja mogao je Varteks do pobjede. Prvo je dobro opalio Sokser sa 20-ak metara, a još bolju priliku imao je Marko Poljan u sudačkoj nadoknadi, ali u oba navrata odlično je reagirao gostujući vratar Kišiček.

0825-plitvica-440-3

Sve u svemu ostaje dojam da se danas moglo doći do sva tri boda, ali prvenstveno loša realizacija i nekoliko "crnih rupa" bili su razlog što se gosti kući vraćaju s bodom.

U utakmici pionira nova velika pobjeda Varteksa. Rezultatom 18:1 nadvisli su vršnjake iz Gojanca. Strijelac čak 6 golova bio je Benjamin Peroli, po dva puta zabili su Filip Deban, Luka Baković, Luka Mohenski, Izidor Beatović i Matko Bais, dok su se po jednom u strijelce upisali Lovro Vesenjak i Arijan Harambašić. Za goste je jedini strijelac bio Dario Kos