Varteks pobjednik 10. Memorijalnog turnira "Kitner-Sabolčki"

14
Srpanj
2013

Na 10. izdanju Memorijalnog turnira "Kitner-Sabolčki", koji se održava u počast tragično preminulim Varteksovcima Kristijanu Kitneru i Silvestru Sabolčkom, NK Varteks osvojio je prvo mjesto, pobjedivši u finalu NK Beretinec 1:0.

NK Varteks sudjelovao je danas na 10. Memorijalnom turniru "Kitner-Sabolčki", koji je u organizaciji NK Obreš održan na igralištu u Sv. Iliji. Osim domaćina i Varteksa, na turniru su nastupili NK Bednja iz Beletinca i NK Beretinec.

Prije samog turnira delegacije NK Obreš i NK Varteks položile su cvijeće u spomen tragično preminulim nekadašnjim prvotimcima NK Varteks, Kristijanu Kitneru i Silvestru Sabolčkom.

Ždrijeb je odlučio da će se u polufinalnim susretima sastati NK Varteks i NK Obreš, te NK Bednja i NK Beretinec.

0714-kitner-sabolcki-440

Prvi su na teren izašli igrači Varteksa i Obreša. U čvrstoj i obostranoj borbenoj utakmici Varteks je ipak bio bolja momčad i tijekom cijele utakmice nije dozvolio Obrešu da opasnije zaprijeti. Gol za konačnu pobjedu 1:0 postigao je Marko Poljan, nakon što ga je odlično uposlio mladi Nikola Božinić

0714-kitner-sabolcki-440-2

U drugom polufinalu zanimljivu utakmicu odigrali su Bednja i Beretinec. Na kraju je slavila ekipa Beretinca sa 3:2, nakon što su prvo poluvrijeme bili u zaostatku 0:1.

U utakmici za 3. mjesto Bednja je povela 1:0 golom iz jedanaesterca, ali u drugom poluvremenu Obreš preokreće rezultat i rezultatom 4:1 osvaja 3. mjesto.

0714-kitner-sabolcki-440-3

U finalu između Varteksa i Beretinca gladali smo prilično jednosmjernu utakmicu u kojoj je Varteks poptuno dominirao, a ekipa Beretinca se dobro branila. U prvom poluvremenu (igralo se 2 X 30 min.) opasno su prijetili Poljan, glavom Ivan Kostelac, te opasnim udarcem izvana Romano Nježić.

0714-kitner-sabolcki-440-4

U nastavku Varteks ipak dolazi do zasluženog pogotka, a strijelac za 1:0 bio je Dinko Solić. Nedugo nakon gola još je Dino Pomper pogodio prečku, a Solić se lako mogao još jednom upisati u strijelce. Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao i Varteks zasluženo osvaja još jedan trofej.