Pobjeda Varteksa u Podevčevu

02
Lipanj
2013

NK Varteks je pobjedom u Podevčevu protiv NK Čevo, u sklopu 19. kola 2. ŽNL Istok, upisao nova 3 boda. Konačan rezultat bio je 0:2, a strijelci su bili Zoran Kastel i Dario Horvat.

0512-slobodat-440-3
Arhivska fotografija

Odličnom igrom u kojoj protivniku nije pružena gotovo nikakva šansa, Varteks je sasvim zasluženo upisao novu pobjedu na tradicionalno teškom gostovanju kod NK Čevo.
Od samog početka Varteks je krenuo žestoko prema golu i već u 9. minuti dolazi do vodstva. Svoj prvijenac u dresu Varteksa zabio je Zoran Kastel glavom nakon kornera kojeg je izveo Marko Poljan. U 15. minuti dva puta opasno prijeti Robert Namjesnik, ali prvi puta loptu u zadnji čas izbacuje domaća obrana, a u slijedećem napadu udarac sa 16 metara zaustavlja domaći vratar Sebastijan Slunjski. Odmah potom jakim udarcem izvana prijeti i Michel Simon, ali udarac je izbijen u korner. Nakon tog kornera ponovo lopta dolazi do Simona, no i ovaj put mreža domaćina ostaje netaknuta. Nova velika prilika Varteksa slijedi u 22. minuti kada Namjesnik probija lijevu stranu, upošljava Simona pred golom domaćina, ali vratar Slunjski ponovo odlično brani. Čevo prijeti rijetko, a prvi pravi udarac prema golu Davora Marčetića uputili su u 25. minuti, ali lopta odlazi preko gola. Slijedi opasna "parabola" Daria Horvata, a do kraja prvog poluvremena bilježimo još jednu šansu za Varteks. U jednoj polukontri Dominik Matučec upošljava Poljana čiji udarac sa desne strane odlazi pored gola.

U nastavak Varteks je krenuo žestoko kao i u prvom poluvremenu, pa tako već u prve dvije minute bilježmo dobar udarac Matučeca, a odmah potom nakon greške obrane Čeva prema golu se sjurio Simon, dodao za Poljana, no lijepa prilika odlazi u nepovrat. Opasno su domaći zaprijetili u 57. minuti, ali snažno izveden slobodni udarac uspjeva ukrotiti Marčetić. Samo tri minute potom Varteks postiže novi pogodak. Na 0:2 povisuje Dario Horvat nakon još jednog dobro izvedenog kornera Poljana. U 63. minuti domaći su krenuli u jednu polukontru, ali je loše završavaju. Dvije minute kasnije slobdan udarac Horvata brani Slunjski, a odmah potom dugom lotpom lijepo je upošljen Namjensik, ali u udarcu nije bilo dovoljno siline da ozbiljnije zaprijeti domaćem vrataru. U razdoblju od 75. do 80. minute Varteks ponovo stvara opasne prilike, ali u udarcima Poljana, Simona i Dinka Solića nije bilo dovoljno preciznosti. U posljednjim minutama bilježimo još šanse Horvata i Tomislava Zajeca, ali rezultat se nije mijenjao.

Ovom pobjedom Varteks je zadržao prvo mjesto na tablici i dalje sa bodom prednosti pred Trnjem. U slijedećem kolu Varteks će ugostiti varaždinsku Slobodu. Utakmica na igralištu u Jalkovcu odigrat će se slijedeće nedjelje 09.06. sa početkom u 18:00 sati.

Pioniri Varteksa upisali su novu visoku pobjedu. U predigri seniorske utakmice pobjedili su Čevo sa visokih 12:0. Trostruki strijelac bio je Dominik Kučiš, po dva gola zabili su Matija Kuhar i Luka Mohenski, a po jednom su se u strijelce upisali Anton Marković, Nikola Šobak, Matija Cvetko, Roko Žunec i Arijan Harambašić.