Juniori ispali u polufinalu tek nakon lutrije jedanaesteraca

21
Svibanj
2013

Juniori NK Varteks ispali su iz Kupa ŽNS Varaždin, nakon što su u današnjoj polufinalnoj utakmici izgubili od NK Varaždin ŠN tek nakon izvođenja jedanaesteraca. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a strijelci su bili Karlo Perčinlić za Varteks i Moris Kuhta za Varaždin ŠN.

0521-juniori-polufinale-440

U odličnoj utakmici koju su danas odigrali juniori NK Varteks nedostajalo je tek malo sreće i koncentracije za prolaz u finale protiv favoriziranog NK Varaždin ŠN.
Varteksovi juniori ušli su u utakmicu potpuno otvoreno i sa velikom željom za nadigravanjem sa gostima. Već u prvih pet minuta vidjeli smo nekoliko dobrih prilika od kojih je najbolju imao Denis Pukšić nakon što ga je uposlio Antonio Peroli. Slijedi nastavak dominacije Varteksa, a gosti rijetko prelaze centar. Nakon 20-ak minuta igra se otvorila na obje strane, ali prilike se redaju pred golom Varaždina ŠN. Odlična igra kapitalizirana je u 26. minuti. Sjajno je sa lijeve strane ubacio Dino Pomper, a još bolje za 1:0 glavom zabio Karlo Perčinlić. Odmah potom slijedi prijetnja Pompera sa 20-ak metara. Gosti su svoj prvi pravi udarac uputili u 33. minuti nakon slobodnog udarca koji odlazi preko gola. Nova prilika za pogodak ukazala se u 37. minuti kada Luka Matvij dodaje za Perčinlića, ali lopta odlazi zamalo pored gola. Minutu kasnije ponovo je Perčinlić u akciji, ali vratar Varaždina ŠN Marko Posavec odlično brani njegov udarac.

Nažalost sve te neiskorištene prilike Varteksa gosti su kaznili već u 3. minuti nastavka. Slobodan udarac sa lijeve strane obranio je Fabijan Hrnčić, ali na odbijenu loptu nalijeće Moris Kuhta i rezultat je 1:1. Stisli su gosti Varteks u početnim minutama nastavka, a Varteks uzvraća preko Pompera iz slobodnog udarca. Slijedi nekoliko prilika gostiju, ali nepreciznost i sigurni Hrnčić spriječili su novi pogodak u mreži Varteksa. Sredinom drugog poluvremena i jedni i drugi malo su stali na loptu, te se do kraja utakmice rezultat nije mijenjao, makar je Varteks mogao povesti u 88. minuti. Korner je izveo Nikola Božinić, na odbijenu loptu nalijeće Matija Cvetko, ali snažan udarac nažalost odlazi preko gola.

0521-juniori-polufinale-440-2

Uslijedila je lutrija jedanaesteraca u kojoj su s(p)retniji bili gosti i ukupnim rezultatom 2:5 plasirali se u finale Kupa ŽNS Varaždin.

Varteksovi juniori pokazali su da se dobrom igrom, htijenjem, borbom i jakim timskim duhom mogu nositi i sa (na papiru) puno jačim ekipama. Bravo dečki!