Varteks upisao novu pobjedu

19
Svibanj
2013

U sklopu 17. kola 2. ŽNL Istok Varteks je danas na svom terenu ugostio momčad Beretinca i zabilježio pobjedu 3:1. Strijelci za Varteks bili su Robert Namjesnik, Michel Simon i Dominik Matučec, dok je za goste zabio Goran Njegovec.

0519-beretinec-440

Od samog početka vidjelo sa da Varteks čim prije želi do pogotka. U početnim minutama gosti su rijetko prelazili centar, a prvi put Varteks ozbiljnije prijeti u 7. minuti kada Ivan Kostelac upošljava Roberta Namjesnika čiji udarac prolazi tik uz desnu stativu. Slijedi odličan udarac Romana Nježića sa 30-ak metara, ali vratar Beretinca Kozulić uz velike napore uspijeva zaustaviti udarac. Odmah potom lijepu akciju nakon slobodnog udarca izveli su Dario Horvat i Namjesnik, ali lopta ponovo odlazi preko gola. Nastavljaju se prilike Varteksa, a blizu pogotku Varteks je opet u 19. minuti kada je Michel Simon odlično povukao sa centra, došao do kaznenog prostora, ali udarac opet odlazi tik uz stativu. U 22. minuti igru je morao napustiti Ivan Kostelac, zbog ozljede ramena, a umjesto njega ušao je Josip Belavić. Do kraja poluvremena igralo se većinom na polovici gostiju, ali bez konkretne završnice od strane Varteksa. Pokušavali su izvana Horvat i Dino Pomper, ali sve lopte odlaze van okvira gostujućeg gola.

0519-beretinec-440-2

Nastavak nije mogao početi bolje. Nakon što se krenulo s centra u svega tri dodavanja Varteks dolazi do gostujućeg kaznenog prostora, a udarac Roberta Namjesnika završava u mreži gostiju. Odmah nakon novog kretanja s centra gosti brzo gube loptu, a Namjesnik ponovo kreće prema golu, ali ovaj puta gostujući vratar je spreman. U 49. minuti već je 2:0. Strijelac nakon odlično izvedenog slobodnog udarca bio je Michel Simon. I nakon drugog gola Varteks je nastavio s napadima i pritiskom, što je u 57. minuti dovelo do greške gostujuće obrane, koju odlično koristi Dominik Matučec i Varteks ima 3:0. U 66. minuti u strijelce se mogao upisati Marko Poljan, ali i njegov udarac na asistenciju Namjesnika odlazi preko gola. I onda gotovo iz ničega gosti smanjuju na 3:1. Nakon loše raščišćene visoke lopte, gostujući napadač Goran Njegovec zabija za goste. Nije to previše utjecalo na igru Varteksa, koji i dalje nastavlja sa napadima. Opasno izvana prijete Poljan i Simon, a u 83. minuti Matučec pogađa i prečku. Ipak rezultat se do kraja nije mijenjao.

Ovom pobjedom i zahvaljujući remiju Trnja i biškupečke Mladosti, Varteks se vratio na vodeću poziciju 2. ŽNL Istok. Odlična uvertira za slijedeće kolo koje nam donosi novi sraz Varteksa i Varaždina ŠN na stadionu. Utakmica će se odigrati slijedeće subote 25.05. sa početkom u 17:30.

U predigri seniorske utakmice pioniri Varteksa ponovo su bili vrlo uvjerljivi. Gostima iz Beretinca zabili su 11 golova, a ponovo nisu primili nijedan. Peterostruki strijelac bio je Andrija Pozder, po dva gola dodali su Nikola Šobak i Anton Marković, a jednom su zabili Josip Novak i Patrik Đunđek

17. kolo 2. ŽNL Istok 2012/2013

NK Varteks - NK Beretinec 3:1 (0:0)

Igralište SC Jalkovec. Gledatelja: 150. Suci: Hrastić, Panić, Jarnjak

Strijelci: 1:0 Namjesnik (46), 2:0 Simon (49), 3:0 Do. Matučec (57), 3:1 G. Njegovec (69)

NK Varteks: Šprem, Simon, Pomper, Ričko, Kostelac (od 25. Belavić), Horvat (od 66. Solić), Do. Matučec, N. Drožđek, Đurasek, Nježić, Namjesnik (od 56. Poljan)

NK Beretinec: Kozulić, Benc, Kučar (od 70. Biškup), Kušter, I. Njegovec, Pongrac, Kapeš (od 78. Šinko), Z. Njegovec, G. Njegovec, Sviben, Vidaček